jaster-83
23.10.13,06:55
Dobry den,

chcem lepit v kuchyni obklad na panel ale ten je strasne krivy, je nejak do obluka a zvlneny a rozdiely su aj 2cm, obkladacky su 60x30 co sa mi zdaju dost tazke na vahu tak si chcem byt isty aby to po case neodpadlo. Cim vyrovnat ten panel aby potom nebol problem? treba pred vyrovnanim aj penetrovat? panel som uplne ocistil, bola na nom farba a najaka asi 1-2mm omietka ale to som vsetko oskrabal dole. Potrebujem upravit plochu cca 260x70, cize potrebujem vediet postup, mnozstvo aj druh materialu, dakujem.
jslancik
23.10.13,05:36
nepíšeš, či na rovnakú krivú stenu budeš dávať aj kuchynskú linku. Väčšinou to tak býva. V tom prípade treba vyrovnať celú stenu, aby linka nebola "do oblúka", prípadne ťažko montovateľná. Ja by som natiahol na celú stenu hrubú omietku, ktorá by vyrovnala nerovnosti. Asi nemá zmysel dávať ju iba pod obklad. Na ňu potom môžeš nalepiť obklad, kde treba, dať linku, kde treba, alebo natiahnuť stierku, kde nebude ani jedno z toho.

Penetrovaním nič nepokazíš. Postup - omietniky a potom hrubá omietka. Množstvo? Asi nerobíš prvýkrát takúto robotu, takže nejaký odhad by si mal mať. Prípadne dokúpiš, keď bude málo. Ak to robíš prvýkrát, tak nech ťa sila sprevádza...
jaster-83
23.10.13,08:26
mam doma asi napoli minute vrecko baumit grobputz ci ako sa to vola - hruba omietka len sa mi zdaju tie zrna az privelke a dost tazko sa snou pracuje, nie som si isty ze ci by mohla udrzat ten obklad + este aj vahu toho cim budem lepit, potrebujem daco co dobre chyti na ten panel
jslancik
23.10.13,09:09
grobputz je presne to, čo ti treba. len pol vrecka je veľmi málo. Ešte tak dve. Hrubou omietkou sa vyrovnáva podklad pod obklad. Ak to spravíš dobre, tak by som sa toho nebál. Ozaj, na špric som zabudol. Ten treba "nahádzať" na (napenetrovaný) panel.

Jasné, že sa s hrubou omietkou nerobí ktovieako. Vyzerať to nemusí, len aby to bolo rovné. Obklad zakryje. Naučíš sa... Robiť veci svojpomocne nie je vždy jednoduché.
vlado 33
23.10.13,13:14
lapejko
23.10.13,19:03
stena sa dá vyrovnať aj sadrovou omietkou napr Rimano Uni, horšie to je za linkou, bude to musieť poriadne vyschnúť inak splesnejú skrinky... ten sadrokartón je rýchlejší.