Lenka1625
23.10.13,08:27
Zistila som, že manžel sa začal utápať v dlhoch. Bola som majiteľkou 2-izbového bytu ešte za slobodna, v apríly sme vymenili byt za väčší už ako manželia, úver som si preniesla. V zmluve je písané o spoluvlastníckom podiely 1/1 len na moje meno. Môžem prísť o byt v prípade dlhou a exekúcie na manžela?
petereak
23.10.13,08:24
nie, iba ak by byt bol v BSM, čo nie je. + odporúčam nenechávať peniaze ne účtoch v banke. (PS dôležité je čo je napísané na LV, teda predpokladám že podľa LV si výlučný 1/1 vlastník iba ty; ak ste na LV uvedení obaja a 1/1, potom je byt v BSM a je možné uspokojiť pohľadávku veriteľa voči manželovi aj z predaja bytu, ktorý je v BSM)
Lenka1625
23.10.13,09:11
Na liste vlastníctva som len ja a podiel 1/1. Čiže za žiadnych okolností nemôžem prísť o byt?
Jamida
23.10.13,13:15
Nie som odborníčka na uvedené, ale ja som dostala informáciu, že napr. pozemok kúpený jedným z manželov počas manželstva patrí do BSM bez ohľadu na to, či je na LV uvedený jeden z manželov 1/1, alebo obidvaja.
Mária27
23.10.13,13:23
Ak splácate úver alebo ste investovali aspoň časť zo spoločných peňazí do bytu získaného počas manželstva, patrí byt do BSM a exekútor sa môže domáhať uspokojenia pohľadávky aj z tohto majetku.
marjankaj
23.10.13,13:28
No medzi manželmi nemusí existovať BSM. BSM manželov môže súd zrušiť.
petereak
23.10.13,20:47
ak nie ste spoludlžník, ručiteľ alebo ak ste iným spôsobom nepristúpili k dlhu manžela, potom nemôže exekútor vymáhať pohľadávku z majetku vo vašom výlučnom vlastníctve; ak byt nepatrí do BSM, nemôže exekútor zahrnúť byt do speňažovanej podstaty