mao
20.03.06,15:28
zdrawim, myslim ze viaceryx studentov by zaujimalo ako je to z danami (a z DP) ked robili minule leto (05) v statox, pozeral som ci nahodou tu nie je uz taka tema ale nenasiel som.
ak uvazujem spravne, tak mi to len potvrdte, ak nie tak prosim o radu:
cez leto som robil v US,prijem viac ako 1/2 nezd.casti, takze DP by som podat mal (typ A) a prilohou budu vyplatne pasky (moze byt aj W2?), a kedze plati s USA zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia, nebudem platit ziadne dane (na SR som nemal ziadne dalsie prijmy, ak by som mal tak to potom uvadzam do DP),
ako som sa prehrabaval tak som nasiel: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/zah_prij.doc
a ak dobre citam tak ak som zaplatil na danich v US menej tak u nas doplacam, ano? a ak menej z coho zistim ze menej, a kolko doplacam?
dik moc..(hmm sory za trosku obsaznejsi prispevok, ale nakopilo sa mi viac otazok:):))
mao
20.03.06,14:33
este som zabudol: ako je to z odvodmi do SP a ZP
Marína
21.03.06,00:11
zdrawim, myslim ze viaceryx studentov by zaujimalo ako je to z danami (a z DP) ked robili minule leto (05) v statox, pozeral som ci nahodou tu nie je uz taka tema ale nenasiel som.
ak uvazujem spravne, tak mi to len potvrdte, ak nie tak prosim o radu:
cez leto som robil v US,prijem viac ako 1/2 nezd.casti, takze DP by som podat mal (typ A) ÁNO a prilohou budu vyplatne pasky (moze byt aj W2?)Neviem, čo je W2, ale ak je to potvrdenie o príjme, tak áno. Ak nemáš potvrdenie o príjme, prilož poslednú pásku, ak je na nej súhrn všetkých príjmov. Ak nie je, prilož všetky pásky. a kedze plati s USA zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia, nebudem platit ziadne dane (na SR som nemal ziadne dalsie prijmy, ak by som mal tak to potom uvadzam do DP), Tu je dôležité z medzinárodnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia zistiť, či je zápočet, alebo vyňatie príjmov zo zdrojov v zahraničí. S USA platí zápočet.
ako som sa prehrabaval tak som nasiel: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/zah_prij.doc (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/zah_prij.doc)
a ak dobre citam tak ak som zaplatil na danich v US menej tak u nas doplacam, ano? a ak menej z coho zistim ze menej, a kolko doplacam? Ako odpovedať na túto otázku, keď si neuviedol jediný konkrétny údaj. Ak chceš konkétnu odpoveď, uveď konkrétne čísla. Napíš svoj príjem, odvody a odvedenú daň.
dik moc..(hmm sory za trosku obsaznejsi prispevok, ale nakopilo sa mi viac otazok )
Čo si myslel odvodmi do SP a ZP?
helas
21.03.06,08:50
Robim synovi DP. Cez prázdniny bol v USA, mal tam príjmy.Má potvrdenie
a na ňom je vyznačený príjem a zrazená daň,nie je tam povinné poistenie.
Išiel cez agentúru a tam platil poistné.Tak teraz neviem, či to poistné
tam mám dať alebo nie.

A ešte mimo témy.Z agentúry mu prišiel mail, že si má podať DP a odkázali
ho na ich stránku, že mu to urobia ale poplatok 270,--Sk.To len na ukážku
ako sa vedia oceniť a my robíme DP/A zadarmo.
Sony
21.03.06,10:02
Robim synovi DP. Cez prázdniny bol v USA, mal tam príjmy.Má potvrdenie
a na ňom je vyznačený príjem a zrazená daň,nie je tam povinné poistenie.
Išiel cez agentúru a tam platil poistné.Tak teraz neviem, či to poistné
tam mám dať alebo nie.

A ešte mimo témy.Z agentúry mu prišiel mail, že si má podať DP a odkázali
ho na ich stránku, že mu to urobia ale poplatok 270,--Sk.To len na ukážku
ako sa vedia oceniť a my robíme DP/A zadarmo.

DP si má podať v USA a nie v SR. Nech sa obráti na spomínanú agentúru a oni to za ten poplatok podajú za neho na príslušnú inštitúciu v USA.
Marína
21.03.06,11:14
DP si má podať v USA a nie v SR. Nech sa obráti na spomínanú agentúru a oni to za ten poplatok podajú za neho na príslušnú inštitúciu v USA.
Sony a z čoho si vychádzal(a), že si nemá povinnosť podať DP v SR? V USA si môže podať DP, ak mu vychádza preplatok dane, ale ak je rezidentom SR, je povinný si podať DP v SR z celosvetových príjmov.
Viď tému:
http://www.porada.sk/t19527-p4-dvojite-zdanenie-prijmov-zo-zahranicia.html
Sony
22.03.06,17:46
[quote=Marína]Sony a z čoho si vychádzal(a), že si nemá povinnosť podať DP v SR? V USA si môže podať DP, ak mu vychádza preplatok dane, ale ak je rezidentom SR, je povinný si podať DP v SR z celosvetových príjmov.

Vychádzala som z vlastnej skúsenosti, ale boli tam splnené iné podmienky a bolo to ešte pred rokom 2005. Beriem svoje slová späť, aby som niekoho nepoplietla. Sorry.