Benko
23.10.13,10:30
Roman bude mať prevádzku kuchyne, zostane plátca DPH a Peter bude mať zbytok reštaurácie a nebude plátca DPH. Roman bude predávať stravu Petrovi.
Myslíte si, že je to dobrý nápad? Neviem si to v praxi predstaviť. Robí niekto takto?
tictac7
23.10.13,08:48
...a keď si to rozdelia, tak im to pôjde? Veď Roman nebude môcť predávať stravu v takej istej sume, ako doteraz, ale v nižšej tak, aby Peter nemusel zvýšiť ceny... Ak Roman nemôže ísť s cenou dole, ale bude musieť ostať na terajších cenách, Peter bude musieť zvýšiť ceny a tým určite zákazníkov nepriláka....

mimotemy takýto "nápad" som tu už voľakedy dávno čítala....
martin33AA
23.10.13,08:50
No je to zaujímavé riešenie, ale dá sa to, takže budú len dve prevádzky, z dvoma HTC a pod. len či pre reštauracnú firmu to bude vyhodné ked nebude platcom dph a bude nakupovať od platcu. aspon sa nebude tolko rozhadzovat na vozový park majiteľa/ov/ :-)
Stefan2005
23.10.13,09:35
... zo zadania nie je mi jasné, čo si rozdelia: reštauráciu, sročku, alebo to čo nejde... to akože chcete aj fyzicky deliť priestory, alebo jeden bude u druhého v podnájme, ... variantných riešení sú desiatky na kvalitnú odpoveď sa vždy vyžaduje kvalitné zadanie.
Benko
23.10.13,10:04
To tak na mňa vybľafli včera večer a stále nad tým rozmýšľam. Oni dvaja sa rozdelia, Peter si založí novú sročku alebo živnosť. V podstate on bude ten, čo bude predávať zákazníkom, ten, čo sa musí snažiť, aby bol odbyt. A zas Roman sa musí snažiť, aby kvalitne a lacno varil, aby niečo zarobil.Čo sa týka priestorov, nie je problém rozdeliť, tiež môžu byť jeden u druhého v podnájme. Len sa neviem z toho nejak vymotať, ich argumet má logiku, že Peter povie za akú cenu nakúpi od Romana, a bude na Romanovi, aby sa vtrepal do rozpočtu. Teraz robia všetci všetko a napriek tomu mám pocit, že to nemá pána.