pandorasbox
23.10.13,11:17
milí poraďáci, kam by ste zaradili rampu na vjazd auta.vďaka
TomasHC
23.10.13,12:06
Zaradil by som ju medzi ocelove konstrukcie...
marjankaj
23.10.13,12:14
Stefan2005
23.10.13,12:50
... na základe odkazu od Janka medzi podstatné mená ženského rodu.

Ak myslíš na zaradenie do odpisovej skupiny, tak to závisí od technickej dokumentácie, prevedenia, účelu ktorému slúži, či k tomu bolo treba stavebné povolenie alebo len ohlásenie drobnej stavby, .... atď. ....

Bez dokladov to posúdiť ... ale kľudne to môže byť i súčasť stavby (skladu ku ktorému patrí). Koniec koncom otázka je zaradená medzi STAVBY
marjankaj
23.10.13,13:20
Štefan síce si to zaradil správne medzi podstatné mená ženského rodu:--- ale ja som to dal kvôli významu slova.
Teda posúdiť to môže zadávateľ, ktorý možno má k tomu aj potrebné doklady.:cool:
Toto je porada a nie veštiareň.
pandorasbox
24.10.13,04:49
ďakujem za odpovede. Hydraulická rampa - či závora, je to zábrana na vjazd na súkromný pozemok spoločnosti. je samostatne stojaca pred parkoviskom (12.tis eur NC). Ohlásenie drobnej stavby.Pardon za oklieštenú otázku, ale tu na porade sú takí borci, ktorí dokážu poradiť z krátkej otázky - zo skúseností to tu viem, už viete čítať naozaj myšlienky, na čo asi zadávateľ myslí.Aj preto si tu vysoko poradu vážim.,Do ktorej odpisovej skupiny by som mohla prosím zaradiť túto závoru mimo podstatných mien ženského rodu :-)))?