Lusssy
23.10.13,16:22
Neviem kam túto tému zaradiť, ale hľadám zopár vín, ktoré budú vhodné k syrom a k celozrnným pochúťkam, ktoré sú vaše najobľúbenejšie? Ja moc víno nepijem, keď tak mám rada sladšie. Tie sa moc nehodia. Poznáte nejaké domáce vinárstvo, ktorého produkty by bolo dobré vyzdvihnúť? Z drahších vín sú ktoré tie najkvalitnejšie? Ďakujem za názory.
buchač
23.10.13,15:01
Lussy , hentá otázka je dosť všeobecná na odpoveď - všeobecnú .

Dá sa odpovedať iba všeobecne .
Domácich ( firmy ) a domácich ( súkromné osoby ) vinárstiev je na trhu viacero , dá sa povedať , že aj dostatok .
Je úplne zbytočne ich menovať všetky , ne nete ich je dostatok ...tie najznámejšie Modra , Matyšák , Limbach ...atď ...
Kvalitu tokajských vín ani nespomínam ...:rolleyes:


Z drahších vín sú ktoré tie najkvalitnejšie?
Na otázku sa nemá odpovedať otázkou , ale opýtam sa .

Aký je Tvoj cenový strop za jednu fľašu ??? ;)
Lusssy
23.10.13,17:50
práveže ja nemám strop, existuje skupina zákazníkov, ktorí k syru ocenia kvalitné víno a radi si ho aj doprajú :-) a k tomu vinárstvu, viem, tieto značky poznám, len som chcela vedieť či na SK nie je nejaké, ktoré čímsi vyniká, alebo niečo ako BIO, proste niečo zaujímavé
marjankaj
23.10.13,17:53
Najobľúbenejšie? Že by čučo?:---
Pri Martinskom cintoríne v BA to letí. Aj bez pochúťok:---
stormcatcher
23.10.13,18:03
tictac7
23.10.13,18:11
poznám. Fakt super vína. Nerobia veľkú produkciu, ale sú super. ....teraz neviem - môžem dať link? Nebude to reklama?

http://www.vinomatus.sk/aktuality/index.html
lujza.j
23.10.13,18:12
nebude:)
tictac7
23.10.13,18:13
tak dopĺňam :)
lujza.j
23.10.13,18:19
kde to tam je?
tictac7
23.10.13,18:26
to čo je na fotke - to je normálne zavreté, len akcie pre uzavretú spoločnosť a ochutnávky pre pozvaných tam robia.... jaaaj a babka jaké dobré pagáče pečieee - a nesce dať recept.... a je to hore pri kruhovom objazde pri zajacoch. Oni ale predávajú aj z domu a mám aj kontakt na ich obchodníka - ten mi vždy pošle aktuálny cenník a donesie, čo potrebujem - chodí kade-tade, takže nie je problém
lujza.j
23.10.13,18:52
dakujem...moj chlap je vínna mucha:Ddúfam, že nezabudnem na tento kontakt......
tictac7
23.10.13,19:02
nezabudni - ručím krkom. ...a kľudne sa u Ivana (obchodníka), aj na mňa odvolať, alebo mi napíš a ja Ťa s ním skontaktujem... aj Stano1975 už má na neho kontakt :)
Excise Duty
23.10.13,19:06
Že si ty Račanka?
tictac7
23.10.13,19:11
nie. prvá polka života v Dúbravke, druhá polka v Novom Meste....ale z toho polovicu som bola väčšia Račanka ako všetci Račania - bývala som na Račianskej :)
v Rači mám veeeeľa známych - a veď aj Teba takto na diaľku - veď poznám erb RačIšdorfu :)
lujza.j
24.10.13,06:05
Ja najprv v Krasnanoch...potom v Rači....ostali mi tam rodicia a brat:)ja teraz druhy konec Ba:eek:....oki dik keby ....tak sa ozvem....
Indeed
24.10.13,06:11
Ja by som sa spýtal taku podotazku suvisiacu s témou:

Aké mate skusenosti s tymto obchodom ?

http://www.onlinewinery.sk/

Lebo podľa aut , na ktorých je reklama , resp. su to služobne auta

sa im darí neskutočne dobre.....
taiko
24.10.13,06:21
Najlepsie, co Ti mozno poradit, je ist do nejakej vinoteky. Mame aj na Slovensku veeela vynikajucich vin, ze prijatelne ceny. Daju Ti okostovat a uvidis, Posedis s kamaratkami a zaroven budes vediet, co Ti chuti a co chuti inym. Kazdy mame ine chute, Co chuti mne, nemusi Tebe.
Ak sa Ti ale nechce ist, tak ak si kupis nejake vino od Eleska, Repa Vinery, Pavelka, Karpatska Perla, tak by si nemala pochybit
taiko
24.10.13,06:24
no moc vellky vyber na "online obchod" teda nemaju. Takze, ked rozsiria sortiment a dokoncia web, tak mozno im pojde este lepsie.
Lusssy
24.10.13,15:58
aj v Martine pod cintorínom im to chutí :-)
Lusssy
24.10.13,16:00
výborný nápad, skúsim sa ísť opiť do vinotéky :-)
Lusssy
24.10.13,16:05
zaujímavý článok, keď tých vín je tak strašne veľa...