Cyros
23.10.13,18:25
V marci som nastúpila na MD ktorej predchádzala PN v trvaní cca 1 mesiac, takže som si nemohla vyčerpať pred MD zostatok dovolenky. V súčasnosti mám zostatok dovolenky 21 dní. Zamestnávateľ mi oznámil, že túto dovolenku si čerpám teraz v októbri (počas trvania MD). Pýtala som sa, čo z toho vyplýva, či mi teda bude dovolenka preplatená a dostala som odpoveď, že nie, nakoľko sa dovolenka prepláca len keď je ukončený pracovný pomer, čo u mňa nie je. Zároveň dovolenku z dôvodu rozhodnutia konateľa spoločnosti nie je možné prenášať do ďalšieho roka. Prosím o radu, či je tento postup správny. Nedokážem pochopiť ako si môžem čerpať dovolenku počas trvania MD. Ak je tento postup nesprávny, prosím o radu ako postupovať.
ivka70
23.10.13,18:04
Rozhodnutie konatela nemoze odporovat Zakonniku prace a ten jasne hovori o tom, ze dovolenka kvoli PN, MD a Rd neprepada, ale sa prenasa do dalsich rokov a cerpat ju mozes po ich ukonceni, teda napr. az po RD o 3 roky (alebo o viac, keby napr. nasledovali po sebe dalsie materske).
Urcite ziadnu dovolenku necerpas, pocas MD to nie je mozne, upozorni zamestnavatela na dodrziavanie Zakonnika prace.