TritonX
23.10.13,19:01
Zdravím,
stal som sa obeťou podvodu na aukčnom serveri Aukro.cz. Kúpil som si poškodený iPad za 162 €, na čo mi predajca volal, upresňovali sme si informácie, poslal mi číslo účtu, na kt. mám poslať peniaze, čo som hneď aj urobil. IPad mi dlho nechodil, tak som zisťoval, čo sa stalo. Údajne to poslal na zlú adresu, ale uistil ma, že mi vráti peniaze. Ubehol už mesiac a stále nič. Navyše sa mu nedokážem dovolať, nereaguje na e-maily. Číslo účtu bolo na jeho manželku, tak som si dnes našiel tel. číslo a pokúsil som sa dovolať jej. Hneď ako som sa predstavil mi zložila a nemohol som sa dovolať ani jej. Chcel by som sa spýtať, aký je postup pri niečom takomto? Pokúšam sa to riešiť cez aukro, no tí sa mi taktiež nedokázali za 3 dní vyjadriť, vraj mám ďalej čakať. Chcel by som sa preto spýtať, aký je postup, aké mám práva a možnosti pri vymáhaní peňazí a či v prípade súdneho konania mám právo na náhradu súdnych trov.
Som 18 ročný študent a nemám veľa peňazí na rozhadzovanie, preto aj tých 162 € pre mňa znamená veľa. Predajcu som si vyberal podľa dobrého hodnotenia, no to zjavne neznamená všetko.
P.S.: Predajca je zjavne Slovák, pretože so mnou do telefónu rozprával plynule po slovensky.
Vďaka za prípadné rady.
draik
23.10.13,20:04
Je možné podať trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu, čo však nezaručuje vrátenie peňazí. Bude potrebné zistiť majiteľa účtu a vymáhať si peniaze od neho. Ak bolo platené na český účet, celé sa to natiahne. Takýchto prípadov už bolo...