worker falcon
24.10.13,05:32
Prípadne môžete odporučiť niekoho. Jedná sa o Zvolen, 3i byt, vrátane stropov.
Peggynka
24.10.13,05:27
worker falcon
24.10.13,05:36
googliť viem aj ja. Škoda, že dané služby nie sú obsiahnuté na heureka.sk, prípadne v iných porovnávačoch... A ceny malých živnostníkov google vôbec nenájde. Odporúčať osvedčených už vôbec nevie. Preto hľadám aj takýmto spôsobom.
Peggynka
24.10.13,05:40
Môžem ťa ubezpečiť,že ceny malých živnostníkov sa neodlišujú od cien firiem (vlastná skúsenosť).
worker falcon
24.10.13,05:49
ale za opýtanie predsa nič nedám. Okrem toho, hádzať všetkých do jedného vreca nie je najlepšie. V rámci SR sa určite nájde niekoľko ľudí, čo vyčnievajú z radu. A tých sa pokúšam nájsť. Nemaj mi to za zlé.

A čo sa týka cien, je to vždy o ponuke a dopyte. Keď nie je dopyt ochotný akceptovať cenu, čo mu ponúka x živnostníkov, tak bude hľadať ďalej. Skôr či neskôr nájde takého, ktorý bude práve vtedy dlhšie bez zákazky a pristúpi aj na ceny, ktoré je dopyt ochotný akceptovať. Samozrejme je to o čase, odsledovaní kvality a pod. Keď to dopyt rieši na poslednú chvíľu, tak samozrejme nemá toľko možností.
buchač
24.10.13,07:04
Ceny sú buď podľa m2 , alebo hodinovka ...

Ako peggy píše , tak aj ja mám čerstvú skúsenosť .
Platil som za hodinovku , respektíve na deň - 35 € ...

Ale mám ciťáka , že už asi nikdy viac ...
worker falcon
24.10.13,07:09
na deň 35 €, alebo na hodinu 35 €? aká bola výkonnosť? koľko to vyšlo v prepočte na štvorec?
buchač
24.10.13,07:24
Máš napísané .
Na deň 35 € . Ale je pravdou , že v obci mojej chalupy je solídna nezamestnanosť . Tých cca 5 € na hodinu je kráľovská cifra .
Výkonnosť ušla .
Technologické postupy sa musia dodržať .
Neprepočítaval som a ani nemienim ...
Ale namakal som sa statočne , nakoľko som chcel ušetriť a preto som robil hantlagera ...

Zaobstarať materiál , kúpiť , doviezť .
Následne pripraviť plochy - oškrabať , miešať , nosiť , upratovať , umývať ...
Ber aj to v úvahu , že ak dáš firme zákazku , tak toto všetko je v tej cene za m2 ...

Keby som dal firme , zaplatím a nestarám sa o nič ...maximálne dodrbem za zle vykonanú prácu .
worker falcon
24.10.13,09:06
čítať viem, ale nechcelo sa mi veriť, že 35€ na deň :) A fajn, keď to vyhovovalo robošom aj tebe.

Firma alebo živnostník si do ceny zahrnie aj všetko, čo píšeš. Ale osobitne od ceny za štvorec. Napr. cena za meter stierky môže byť 4€, ale za rohovú lištu naúčtujú 2€/m, za škrabanie farby 2 €/m2, penetrovanie 0,5€/m2, sieťkovanie 2€/m2. Plus príplatky za strop. Upratovanie a umývanie veľmi nehrozí, resp. iba pri väčších firmách. Preto to nie je také jednoduché s hľadaním cien a výhodných ponúk.
Peggynka
24.10.13,10:55
To áno,lenže v mojom okolí sú všetci zazmluvnení už od januára (na leto).A po ochladení si obmedzený teplotou,kedy sa môžu ešte robiť tieto práce.Sused robil sokel a bolo vlhko,neschlo,ráno pozerá a všetko sa mu zviezlo dole (omietka).Myslíš,že by ti majster dal záruku na kvalitu,keby si ho tlačil v tomto počasí robiť fasádu ?
U nás taká nezamestnanosť nieje,ako píše buchač,majstra na hodinovku nenájdeš,ale mal by si vidieť tú turbo rýchlosť,keď pracujú na m2.Ja som si to u jednych odsledovala,vyšlo mi 20€/hod.Veru tak.A to mali na stavbe komplet materiál,čiže žiadne dovozy a nákupy.
lapejko
25.10.13,19:56
5,00-6,00 € na hod. je bežná taxa pre omietkára, pomocník má menej a ten materiál treba aj doviezť a vyniesť, ďalej je rozdiel, či si dáš obnoviť iba povrch steny 2 mm materiálom alebo sa steny a stropy zrovnajú do vodováhy aj 3 cm materiálu...Cena stierkovania začína na 6,00/m2, kompletná oprava omietky ale môže vyjsť na 14,00/m2, obe ceny sú vr. materiálu...K tomu ešte patrí oškrabanie starej maľovky príp. tapiet a neutralizácia lepidla...a samozrejme poriadne zalepiť okná, dvere a ostatné zariadenie čo nechceš zničiť, a to takisto stojí peniaze a čas, ktorý treba zaplatiť.
worker falcon
26.10.13,05:32
tak konečne sa našiel niekto, kto by aj konkrétne odpovedal. Jedno upresnenie - čo je "neutralizácia lepidla"? A za škrabanie maľovky je aká sadzba? Moc dobre to nejde, tak či sa mi to oplatí robiť samému, alebo to zaplatiť profíkovi.
lapejko
27.10.13,05:43
za škrabanie je cena do 1 €/m2, to ale neplatí pre vápenné a disperzné farby, tam je to hodinovka alebo rodinná brigáda, tapetové lepidlo sa musí zmyť, inak znehodnotí ďalšie vrstvy, je ako neviditeľná hlinková maľba.
worker falcon
20.11.13,09:54
takže byt mám spravený - zohnal som relatívne dobrú ponuku - to je na posúdenie. Práca veľmi pekná, fakt sa s tým chalan vyhral. Ceny v €/m2 - sieťkovanie steny - 3€, sieťkovanie stropy - 4€, stierka steny - 5€, stierka stropy - 6€, rohové lišty - 4€/m, vysprávky rýh po elektrikároch - 1€/bm. ceny sú bez materiálu samozrejme.