milagros208
24.10.13,08:28
Ahojte. Chcela by som sa spýtať ako postupovať v tomto prípade. Zamestnankyňa ukončila MD 04.10.2013, teoreticky by mala nastúpiť na RD, ale zamestnávateľa o RD nepožiadala. Nevieme sa s ňou spojiť, pravdepodobne sa nachádza v Anglicku a ani sa tu už nemieni vrátiť. Môžem s ňou ukončiť PP a podľa akého par.? Nevie mi niekto pomôcť vyriešiť túto situáciu? Ďakujem.
ivka70
25.10.13,05:20
Vzhladom na to, ze nepoziadala o uvolnenie na RD a nenastupila po MD do prace, mozete jej dat absenciu, stiahbnut jej za kazdy den absencie 2 dni dovolenky, odoslete upozornenie s dorucenkou na zavazne porusenie prac. discipliny a ked tak stiahnete vsetky dni dovolenky, na ktore jej vznikol narok, odoslete dalsie upozornenie s okamzitym skoncenim PP kvoli opakovanej absencii.

Co ste nahlasili do poistovni od 4.10.?
milagros208
25.10.13,05:58
Ďakujem za odpoveď. Takže môžme s ňou ukončiť okamžité PP? Tým pádom, že nepožiadala o rodičovskú dovolenku tak sa na ňu nevzťahuje §68 ods.3? Posielam jej list s týmto znením : " Hrubé porušenie pracovnej disciplíny

Dňa 04.10.2013 Vám skončila materská dovolenka a do dnešného dňa Ste nepožiadali o rodičovskú dovolenku podľa § 166 ods. 3 Zákonníka práce a ani neoznámili dôvod Vašej neprítomnosti v práci. Z tohto dôvodu považujeme Vašu neprítomnosť v práci za neospravedlnenú absenciu a teda hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Hrubé porušenie pracovnej disciplíny je v zmysle §68 ods. 1 písm. b) dôvodom na okamžité skončenie pracovného pomeru.

Týmto Vás tiež upozorňujeme, že za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) si uplatňujeme v zmysle § 109 ods. 3 krátenie dovolenky o dva dni a taktiež Vám bude počas neospravedlnenej absencie prerušené sociálne poistenie."

Iniciatívne som ju od 05.10.2013 prihlásila na RD, pretože som nepočítala s tým, že o tú RD nepožiada. Teraz tie RL musím stornovať a nahlásiť absenciu.
Takže by som mohla týmto spôsobom ukončiť s touto zamestnankyňou ukončiť PP? Ďakujem.
milagros208
28.10.13,12:40
Nevie niekto pomôcť ako vyriešiť túto situáciu? Dnes som volala na ÚPSVaR a tam mi povedali, že si o rodičovský príspevok požiadala, ale nám ako zamestnávateľovi o tom nedala nič vedieť. Môžem jej z dôvodu nepožiadania o rodičovskú dovolenku a nenastúpenia do práce dávať tieto dni absenciu? Ďakujem.
milagros208
18.11.13,07:31
Ahojte. Po doručení hrubého porušenia disciplíny z dôvodu neospravedlnenej absencie, sa nám zamestnankyňa ozvala s tým, že je momentálne v Anglicku a po príchode domov, čo je tento týždeň, príde doriešiť túto situáciu. Radšej by sme ukončili PP dohodou ako okamžitým skončením, ak bude súhlasiť a absenciu by sme použili len z dôvodu krátenia dovolenky. Potrebujeme ku kráteniu dovolenky napísať ešte nejaký papier alebo bude stačiť len ten, ktorý sme napísali - hrubé porušenie pracovnej disciplíny, v ktorej ju upozorňujeme na krátenie dovolenky? Môžme ukončiť PP k dátumu, ku ktorému by sme jej skrátili všetku dovolenku? Ďakujem.