TomasBugiy
24.10.13,09:02
E-shop expeduje balíky cez Slovenskú poštu za určité poštovné. Chce ale trošku zvíhodniť zákazníkov z regiónu a tým dodávať tovar bez poštovného, vlastnou dopravou a s platbou v hotovosti. Nemáme pokladňu, preto sa chcem opýtať, či je toto možné brať ako dobierku a vystaviť len príjmový doklad. Alebo je potrebná prenosná pokladňa? E-shop je len bokovka a 300 eur na pokladnu su vyhodene peniaze.
mirka134
24.10.13,07:21
Podľa mňa si musíš zriadiť pokladňu, v hotovosti tovar predávať nesmieš. Alebo nech ti pošlú peniaze šekom alebo na účet.
TomasBugiy
24.10.13,08:12
Problém je, že ľudia moc nechcú posielať peniaze vopred. Ide totiž o tovar vo väčšom objeme a teda väčšej sume a ja zas nechcem posielať bez zaplatenia. Cash je najjednoduchší, no zároveň ho neskutočne obmedzili. Človek si už ani nemôže privyrobiť.
mirka134
24.10.13,12:15
tak posielaj na dobierku zaplatia pri prevzatí tovaru
TomasBugiy
25.10.13,09:50
Tak to funguje aj teraz. Na dobierku sa posiela a nie je s tym problem. Ideme cez Slovensku postu. Ak mam ale posielat tovar do susednej dediny, tak by som ho tam odviezol aj sam. Uz sa ma par zakaznikov pytalo, ci si moze tovar vyzdvihnut osobne. Bez pokladne moze, ale musi najskor zaplatit a to uz niektorych odradi, lebo si asi myslia, ze ich chem okaslat.
Dáša_
25.10.13,10:49
skús im dať vypísaný šek, nech to uhradia cez poštu. alebo ak je zo susednej dediny, tak skús trochu veriť a dať to na faktúru.
TomasBugiy
28.10.13,06:53
Predávať na faktúru zas nechcem ja. Viem, že väčšina ľudí by zaplatila, ale stačí, keď natrafiš na jedného blbca a človek sa dostane do platobnej neschopnosti. A v tomto štáte by trvalo roky, kým by som sa k peniazom dostal.
avalik
28.10.13,06:57
ak chces predavat tovar v hotvosti, nic ine ti neostava ako si zabezpecit ERP