babulka82
24.10.13,09:52
kopretinka
24.10.13,08:08
ja som spokojná,mňa ešte neoperovali.
babulka82
24.10.13,08:29
akože maš kamene či problemy so žlčnikom? nerozumiem?
marjankaj
24.10.13,08:33
Čo stehy nie sú dosť estetické?
buchač
24.10.13,08:36
kvetinka , boduješ ....:D :D :D

BINGO !
gardenia
02.12.13,14:13
Ja som mala v min. roku pri sono vyšetrení zistené drobné pohyblivé konkrementy v žlčníku. Doktorka odporúčala operáciu, ale ja som bola múdra, že načo, keď nemám žiadne väčšie problémy. Občas ma trochu chytili bolesti, ale algifen pomohol. Až kým som nedostala poriadny záchvat v noci, teploty, bolesti a ráno som už chytala žltú farbu. Takže okamžite do nemocnice, najprv liečba ATB asi 4 dni, potom operácia klasická, pretože som mala kamienkami upchaté žlčovody, aj pečeň zasiahnutá, tak bolo to potrebné prečistiť. Mala som asi 20 kamienkov veľkosti hrášku. Po operácii som si ešte pár mesiacov doliečovala pečeň Flavobionom. Celkom rýchlo som sa z toho vystrábila a som šťastná, že to mám za sebou. Moja rada znie - kto má zistené žlčníkové kamene alebo kamienky, nech neváha s operáciou, môže sa to neskôr zvrhnúť. Viď môj prípad, keď sa tak nad tým zamyslím, mohlo to skončiť veľmi zle.
avalik
02.12.13,14:51
Nie vždy je nutná klasická operácia žlčníka. V prípade, že je to možné, vzhľadom na celkový priebeh ochorenia, zvyknú sa vyberať kamene, pripadne iné zákroky robiť aj pomocou ERCP - http://sk.medixa.org/liecba/ercp-endoskopicka-retrogradna-cholangio-pankreatog
Ingu
11.03.14,07:53
Ahojte:)
Poprosim vás o radu co robit aby som este horšie neurobila
Asi pred šiestimi dnami som musela ísť s hroznymi bolesťami na POHOTOVOST kde mi diagnostikovali zlcnikovy zachvat a pri vyšetrení mi našli zhluk pohyblivých žlčových kamienkov veľkosti 3mm a zároveň zväčšené zlcove cesty 8mm. Hneď mi bol povedany postup-mám ísť na Magnetickú rezonanciu aby vylúčili zaseknuté kamienky v zlcovode -ak budu treba ich prečistiť vyšetrením cez ústa kde su aj nemusia byt rizika ( prederavenie zlcovodu alebo podráždenie pankreasu )... :(
Ďalej hneď vybrať zlcnik - nakoľko maličké a pohyblivé kamienky su veľmi nebezpečne -ďaleko viacej ako veľké kamene. Co urobiť aby som neurobila este horšie?!? Poradili mi aj očisťujúcu kúru pečene a zlcnika ale tam som sa Dočítala ze sa nema robit ak su zlcovody upchate... Co teda este neviem. Uz asi mesiac sa viacej stravujem RAW - niesom este 100%!!! Ale stavickujem pravidelne ráno. Priznávam ze niesom nadšená operáciou ani čistením cez ústa ... Ale tiež mám obavu či mi ocistna kura pomôže - aby nevbehli kamienky pri očiste tam - kam by nemali ❗️
yarisa
20.03.14,17:37
buchač
20.03.14,18:28
Ten kontakt na konci videa nemá chybu ...

Dotyčný asi ešte nemal kamene v žlčníku a nevie , čo je to záchvat ...
Len tak , mimochodom , záchvat jeden môže dostať , aj keď nemá kamene ...
korela
21.03.14,00:43