Peter Ga.
24.10.13,14:08
Zdravím Vás.
Prosím Vás o radu ako môžem postupovať ak nesúhlasím s návrhom pozemkových úprav?
Ide o to, že ja som sa ani vlastne nemohol vyjadriť k tomu kde chcem presne zlúčiť svoje podiely ornej pôdy. Samozrejme som ich chcel tam kde užívam roľu už 30 rokov. Ibaže som bol posledný z troch predvolaných, ktorí máme záujem o užívanie v danej oblasti. Ja keď som prišiel na predvolanie, už som mal zakreslené tam kde ostalo posledné miesto, pretože ďaľší dvaja si dali zakresliť kde sa im zachcelo (sa predtým dohodli) a dokonca si to dal jeden z nich zakresliť na mieste kde to užívam ja už 30 rokov.
Mne už neostávalo nič iné ako s tým nesúhlasiť a povedali mi, že môžem podať námietku na pozemkový úrad do 30 dní keď mi príde návrh o pozemkových úpravách domov. Samozrejme námietku chcem určite podať ale bolo mi odkázané, že mi je to aj tak zbytočné, pretože pri prešetrovaní námietky sa berie do úvahy súhlas min 2/3 účastníkov. Oni samozrejme súhlasia s daným návrhom (keďže si ho tak navrhli) a teda splnia aj podmienku súhlasu 2/3.

PS: jeden z nich v danej oblasti nikdy neužíval žiadnu časť pozemku.

Je to pravda, že tú námietku mi je zbytočné podávať?
Je nejaká možnosť ako môžem ďaľej postupovať?

Budem Vám veľmi vďačný za každú radu. S pozdravom Peter.