rene
05.10.04,13:04
Prosím Vás, mám takúto dilemu :

FO opravuje lekárske prístroje, má na to živnostenské oprávnenie+ na predaj spotrebného materiálu k nim.

Môže na faktúre vyfakturovať dopravu/ ide o väčšie dielce/, aj keď nemá dopravu v živnosti ?
Monika Kováčová
05.10.04,13:23
Doprava by mala byť započítaná do ceny výrobku.
Milka
05.10.04,17:11
Po dohode s odberateľom zúčtovať na faktúru do služieb za opravy lekár. prístrojov cez ostatné režijné náklady, resp. so od 1.11.2004 ak sa jedná len o zvýšenie nákladov - účtovať PHM + paušál, stravné, ak nemáte auto zaradené vo firme.
rene
06.10.04,05:59
Ja som tiež toho názoru, že tú dopravu treba zahrnúť do služieb spojených s opravou, prípadne ak nie je oprava, tak do ceny toho náhradného dielu. Ale doktorka to chce mať na faktúre rozpísané, aj keď z hľadiska nákladov nevidím dôvod, pretože celá faktúra neprekročí sumu 6.000,-.
Ide mi skôr o to, či môžem fakturovať dopravu, keď nemám na dopravu živnostenské oprávnenie.
Ako to riešia napr. opravári práčiek, keď musia odviezť a následne priviezť práčku ? Zahrnú to do ceny opravy, alebo to môžu vyčísliť zvlášť ?
Ak tú dopravu vyfakturujem, nemôže ma nejaký úradník napadnúť, že som čosi porušila?