Sika3008
24.10.13,16:42
Dobrý,
poprosila by som o radu.
Plátca DPH uhradil zálohovú fa z ČR za kurz 2013/09. Partner mal vystaviť daňový doklad k platbe, čo doteraz neurobil (dnes som ich znova urgovala) a budem ju mať až 30.09.2013. Uvedený kurz je podľa ich zákona o DPH od dane oslobodený a bude vykonaný v ČR.
Môj názor je, že to neuvádzam nikde, lebo aj keby kurz nebol osl.od DPH v ČR, tak by to mali fa s DPH nakoľko sa kurz koná na území ČR.
Veľmi pekne ďakujem.
nika.sum
25.10.13,12:46
Vzdelavacie sluzby § 16 odst.3, ak sa poskytuju inej ako zdanitelnej osobe je miesto konania tam kde sa sluzby poskytuju (toto bolo zmene v r.2011), ale vy pisete ze odberatel je platitel DPH, cize podnikatel = zdanitelna osoba, tak to sa posudzuje podla §15 odst.1 - miesto dodania kde je usadeny prijemca sluzby. Spravne faktura by mala byt bez DPH a vy samozdanujete+odpocet (ak sa tyka podnikania)
emma01
28.10.13,05:44
Pokiaľ ten kurz bol dostupný pre verejnosť, tzn. že ste platili len vstupné, tak miesto dodania je tam, kde sa školenie konalo - ČR /§16 ods. 3/ a faktúra mala byť s českou daňou, ktorú si v rámci refundácie môžete žiadať vrátiť späť. Pokiaľ bol kurz na objednávku, tak miesto dodania sa posudzuje podľa § 15 ods. 1 a faktúra mala byť bez dane a mali by vás uviesť do SV a vy ste mali vykonať samozdanenie.