Lusssy
24.10.13,19:25
Pekný večer, viem, že tieto témy tu už boli ale sú niekoľko rokov staré, tak ma zaujíma či je ešte dnes pri tých našich zákonoch možné robiť faktúry v exceli? Plánujem neskôr zakúpiť účtovnícky software, mám tam potom tie faktúry nahrať? Mám pokračovať v číslovaní alebo si to program bude číslovať podľa seba znovu od jednotky..? Ďakujem
misoft
24.10.13,17:51
Faktúra môže byť i v Exceli, ak spĺňa všetky náležitosti, ktoré faktúra vyžaduje.
A pochybujem, že účtovný softvér zoberie ako základ tebou vytvorené excel-faktúry. Takéto programy istotne majú v sebe tzv. šablóny (vzory) a prednostne ich využívajú. Excelovskú vloženú faktúru asi automaticky číslovať nebude.
Lusssy
24.10.13,18:02
no len sa mi naskytá otázka, či mám potom tieto excelovské fa vystaviť ešte aj v účtovnom software a pôvodné zlikvidovať, či pokračovať vo vystavovaní v software a excelovské archivovať? jedná sa mi o to, že software sám vyráta daňové a z excelu by som to musela dorátavať... to číslovanie asi nepôjde ale to už by nevadilo
misoft
24.10.13,18:09
Pokiaľ vedieš účtovníctvo, zadávaš tam predsa i faktúry v poradí. Teda číslovanie musí byť kontinuálne. Je predsa zbytočné vystavovať faktúry v Exceli a v účtovnom software naraz. Zbytočná duplicita práce. Jednoducho prestaneš používať Excel a ideš (pokračuješ) účtovným softvérom. Doklady (výstupy/faktúry) zálohuj/archivuj.
Antonia Jendrišáková
25.10.13,16:52
Fa musíš, excellovské nahodiť do knihy pohľadávok vydané a knihy záväzkov prijaté do sw a nemusíš tie nahodené vytláčať, vytlačíš nové daľšie vydané v sw. Pozor na číslovanie. Program Ti bude robiť spôsobom navyšovania čísla o jeden, napr . 2013001 nasledujúca 2013002.
kobolcs
26.10.13,02:10
Prečo nepoužiješ software zdarma na faukturaciu ? Každy uctovny softver mam demoverziu, a k tom este aj programy len na vystavenie faktúr tiež zadarmo. Mimochodom Excel máš kúpený oficiálne a na komerčné pooužitie ?
Lusssy
27.10.13,20:17
no excel ešte nemám oficiálny, nemám totiž ešte pracovný počítač