jarecko
24.10.13,19:40
Tu je návod, ako striedanie času zrušiť. Skupina nadšencov rozbehla v Česku iniciatívu, ktorej cieľom je zavedenie iba jedného času v Európe. Pravidelné zmeny časov sa tak možno čoskoro stanú minulosťou. V súčasnosti sa k iniciátorom projektu Pouze jeden čas môžu pripojiť aj Slováci registráciou na http://www.onlyonetime.net/o500ECI_SK.aspx
Ďalšie info: http://www.onlyonetime.cz/o214App.aspx?214=D4DADF2E-BA5A-4677-8515-74AC132A1477
http://aktualne.atlas.sk/prekaza-vam-zmena-casu-tu-je-navod-ako-striedanie-casu-zrusit/slovensko/spolocnost/
mlisa
25.10.13,06:39
som za jeden čas, ale za ten letný, nie ten bežný ku ktorému sa vraciame... načo mať v lete slnko už o štvrtej ráno ale tmu pred ôsmou večer, skôr zvládam v zime ráno dlho tmu ale aj dlhšie svetlo poobede...Btw, len málo ľudí vstáva a chodieva spať každý deň (vrátane víkendov, sviatkov, dovoleniek a pod.) v ten istý čas, takže reálne je problém zmeny času väčšiny ľudí skôr problém psychický ako fyzický...
Letko
25.10.13,06:45
Som za striedanie času.
Indeed
25.10.13,07:05
Navrhujem ustanoviť nejaký čas medzi, idealne posunuť len pol hodku,

aby boli spokojní aj tí čo chcu zimny čas, a aby sa neukrivdilo ani tým,čo si myslia,že čas meniť netreba....
účtovník 007
25.10.13,07:10
Túto nedeľu ráno mi zmena nebude prekážať. :-)
Dáša_
25.10.13,07:14
Túto nedeľu ráno mi zmena nebude prekážať. :-)

a ja si osobne v marci, ked dorabam danove nikdy zmenu neuvedomím, lebo popri danových nestíham rozoberat, čo na mna ako posobi :) a teraz hodinku naviac vitam :)
bubkoch
25.10.13,16:07
posun casu v lete je super, dufam ze ostane navzdy ...
avalik
25.10.13,16:10
neprekáža :)
buchač
25.10.13,17:24
Tu je návod, ako striedanie času zrušiť. Skupina nadšencov rozbehla v Česku iniciatívu, ktorej cieľom je zavedenie iba jedného času v Európe.

Keby sa " títo nadšenci " radšej inak realizovali ...

Takto len piškajú proti vetru ( EÚ ) ...ostanú mokrí ...
misoft
25.10.13,18:02
Tu je návod, ako striedanie času zrušiť. Skupina nadšencov rozbehla v Česku iniciatívu, ktorej cieľom je zavedenie iba jedného času v Európe.

Keby sa " títo nadšenci " radšej inak realizovali ...

Takto len piškajú proti vetru ( EÚ ) ...ostanú mokrí ...
Je na to jedno porekladlo:
Nešti proti vetru - bo kamaráta oštíš!!!!
arizona
25.10.13,18:16
mne najviac vadi to prestavovanie vsetkych hodin doma :-/
sito
25.10.13,18:23
Povedal by som, že pri úmrtí to vôbec nená vplyv na skutočnú situáciu. Či je to o hodinu skôr, či neskôr? Či?

Že by pri narodení? :);)
Dáša_
26.10.13,02:35
Povedal by som, že pri úmrtí to vôbec nená vplyv na skutočnú situáciu. Či je to o hodinu skôr, či neskôr? Či?

Že by pri narodení? :);)

napríklad pri počítaní horoskopov musíš zohľadňovať, či bol alebo nebol zavedený letný čas :D
mmch, ja som bola v pôrodnici zrovna pri zmene času. A sranda, že tam prestavovali babätká na nový čas. V priebehu dňa im jedenie posunuli ta, že to zase bolo podľa ich predpisov...
jarecko
31.10.13,08:55
MorbiDeath
31.10.13,09:04
Zmena času mi neprekáža, ale som za to, aby bol len jeden. Viac mi prekáža, ak sa ľudia, ktorých poznám, menia na nepoznanie. :D
Laguna13
31.10.13,09:09
Mne zmena času prekáža. Som za jeden nemeniteľný čas - najlepšie pôvodný.
erik555
31.10.13,09:32
Mne zmena času prekáža. Som za jeden nemeniteľný čas - najlepšie pôvodný.
tak to v lete budes mat vidno uz o 3:00 hodine a tmu uz o 20:00.
marjankaj
31.10.13,09:36
Niet nad dobré staré časy. So Sovietskym Zväzom na večné časy a nikdy inak. :---
marjankaj
31.10.13,09:37
Zmena času mi neprekáža, ale som za to, aby bol len jeden. Viac mi prekáža, ak sa ľudia, ktorých poznám, menia na nepoznanie. :D
Veď toľko spolu nepite.:---
MorbiDeath
31.10.13,09:39
Zmena času mi neprekáža, ale som za to, aby bol len jeden. Viac mi prekáža, ak sa ľudia, ktorých poznám, menia na nepoznanie. :D
Veď toľko spolu nepite.:---

No dovoľ, ja som 100% abstinent. Ale občas som divý, ak pijem kofolu. :D
marjankaj
31.10.13,09:41
Zmena času mi neprekáža, ale som za to, aby bol len jeden. Viac mi prekáža, ak sa ľudia, ktorých poznám, menia na nepoznanie. :D
Veď toľko spolu nepite.:---

No dovoľ, ja som 100% abstinent. Ale občas som divý, ak pijem kofolu. :D
Veď 100% ný alkohol sa ani nepredáva.:eek:
MorbiDeath
31.10.13,09:43
Zmena času mi neprekáža, ale som za to, aby bol len jeden. Viac mi prekáža, ak sa ľudia, ktorých poznám, menia na nepoznanie. :D
Veď toľko spolu nepite.:---

No dovoľ, ja som 100% abstinent. Ale občas som divý, ak pijem kofolu. :D
Veď 100% ný alkohol sa ani nepredáva.:eek:

Joooooj, ty! Neflipuj! :D
jarecko
31.10.13,09:44
Mohol by byť jeden, ale ktorý? UTC+1=SEČ alebo UTC+2=LSEČ

UTC=Universal Time Coordinated=Koordinovaný svetový čas
SEČ=Stredoeurópsky čas
LSEČ=Letný stredoeurópsky čas
MorbiDeath
31.10.13,09:46
Mohol by byť jeden, ale ktorý? UTC+1=SEČ alebo UTC+2=LSEČ

UTC=Universal Time Coordinated=Koordinovaný svetový čas
SEČ=Stredoeurópsky čas
LSEČ=Letný stredoeurópsky čas

CET (Central European Time) - Stredoeurópsky čas by bol asi najlepší.
marjankaj
31.10.13,09:51
Mohol by byť jeden, ale ktorý? UTC+1=SEČ alebo UTC+2=LSEČ

UTC=Universal Time Coordinated=Koordinovaný svetový čas
SEČ=Stredoeurópsky čas
LSEČ=Letný stredoeurópsky čas

CET (Central European Time) - Stredoeurópsky čas by bol asi najlepší.
Američania by to ocenili:cool:
erik555
31.10.13,11:16
Mohol by byť jeden, ale ktorý? UTC+1=SEČ alebo UTC+2=LSEČ

UTC=Universal Time Coordinated=Koordinovaný svetový čas
SEČ=Stredoeurópsky čas
LSEČ=Letný stredoeurópsky čas

CET (Central European Time) - Stredoeurópsky čas by bol asi najlepší.
Tento mas od nedele :D LSEC mas od konca marca do konca oktobra. Ten bol zavedeny kvoli energetickym usporam! (ak to este niekto nechape :D )
Laguna13
31.10.13,11:26
Ja nechápem tie úspory...
erik555
31.10.13,11:59
Ja nechápem tie úspory...
Vacsia cast obyvatelstva Europy ma denny rezim, ze v noci spi, rano do prace, resp. druha zmena. Ked bol normalny cas (cize co je tento zimny), tak v letnom obdobi bolo vidno uz okolo 3:00, co este vacsina obyvatelstva spi a stmievalo sa okolo 20:00. Posunutim 1 hodiny sa docielilo, ze stmieva sa o 21:00, cize ta jedna hodina v celoeuropskom meradle uspori na svieteni nejaku elektrinu. Ale ci je to dostatocne na to, aby sa to muselo menit, to som nehladal :D
Laguna13
31.10.13,12:09
Všetko sa premieta cez ekonomiku. Ale je dokázané, že škody na zdraví sú podstatne závažnejšie ako nejaké zisky. A neviem si predstaviť, že by v lete ešte niekto musel čosi robiť vonku o deviatej - pol desiatej. Je čas na oddych, či v lete, či v zime. Na prácu je čas ráno a celý deň. A že sa zvidnieva už o 3 ráno, to mi nevadí, lebo keď spím, tak spím a budík má ráno aj tak čo robiť
Rozalka
31.10.13,12:12
Ja by som ponechala jeden, a to LSEC, vyhovuje mi najlepsie. Nase casove pasmo zacina kusok za Kosicami, preto sa stmieva -na moj vkus - prilis zavcasu.
Keby sa dalo, hned sa prestahujem do Bretonska
marjankaj
31.10.13,12:13
Všetko sa premieta cez ekonomiku. Ale je dokázané, že škody na zdraví sú podstatne závažnejšie ako nejaké zisky. A neviem si predstaviť, že by v lete ešte niekto musel čosi robiť vonku o deviatej - pol desiatej. Je čas na oddych, či v lete, či v zime. Na prácu je čas ráno a celý deň. A že sa zvidnieva už o 3 ráno, to mi nevadí, lebo keď spím, tak spím a budík má ráno aj tak čo robiť
Ale ak je tma už o ôsmej, tak svietiš, pozeráš telku teda míňaš elektrinu. Keby si spala, tak sa ušetrí.
Laguna13
31.10.13,12:19
...nepozerám telku, len výnimočne. Radšej si čosi prečítam. A na správy mám rádio alebo noviny, aby mi nič podstatné neušlo. Ale to je už o inom
marjankaj
31.10.13,12:22
...nepozerám telku, len výnimočne. Radšej si čosi prečítam. A na správy mám rádio alebo noviny, aby mi nič podstatné neušlo. Ale to je už o inom
Teda míňaš elektrinu, miesto toho aby si sa pekne vyspal a ušetril našu drahú elektrinu.
erik555
31.10.13,12:24
Ja by som ponechala jeden, a to LSEC, vyhovuje mi najlepsie. Nase casove pasmo zacina kusok za Kosicami, preto sa stmieva -na moj vkus - prilis zavcasu.
Keby sa dalo, hned sa prestahujem do Bretonska
hej a v zime by si mala rano o hodinu este tmu (okolo 8:00) :D , aj ked vecer by si mala vidno do 17:00 a nie 16:00. Preto sa to meni, lebo LSEC by bol v zimnom obdobi kvoli tme rano nevyhovujuci.
erik555
31.10.13,12:27
...nepozerám telku, len výnimočne. Radšej si čosi prečítam. A na správy mám rádio alebo noviny, aby mi nič podstatné neušlo. Ale to je už o inom
ale vecer svietis o hodinu pozdejsie, ako by si svietila pri nezmenenom case. Ved o tom som pisal, ze naco ti je vidno uz o 3:00, ked spis? Vsak rozmyslaj logicky!
marjankaj
31.10.13,12:27
Ja by som ponechala jeden, a to LSEC, vyhovuje mi najlepsie. Nase casove pasmo zacina kusok za Kosicami, preto sa stmieva -na moj vkus - prilis zavcasu.
Keby sa dalo, hned sa prestahujem do Bretonska
hej a v zime by si mala rano o hodinu este tmu (okolo 8:00) :D , aj ked vecer by si mala vidno do 17:00 a nie 16:00. Preto sa to meni, lebo LSEC by bol v zimnom obdobi kvoli tme rano nevyhovujuci.
No ešte že si nám to vysvetlil. A komuže by to nevyhovovalo? Bruselu? Museli by si na hraniciach posúvať čas a potom zase naspäť?
Laguna13
31.10.13,12:29
Noviny si prečítam keď prídem z práce, a to je ešte deň - pritom relaxujem. Takže žiadna elektrina. A pred spaním si prečítam či je leto, alebo zima, na upokojenie mysle a sladké sníčky. Náklady na elektrinu teda nie sú horibilné. Ja som len tlmočila svoj názor. Nikoho nepresviedčam, nikomu nevnucujem svoj názor a ani túto momentálnu situáciu o zmene času na letný a potom na zimný,... nezmením. Je to môj osobný názor na túto problematiku a na ten má každý právo.
marjankaj
31.10.13,12:33
Noviny si prečítam keď prídem z práce, a to je ešte deň - pritom relaxujem. Takže žiadna elektrina. A pred spaním si prečítam či je leto, alebo zima, na upokojenie mysle a sladké sníčky. Náklady na elektrinu teda nie sú horibilné. Ja som len tlmočila svoj názor. Nikoho nepresviedčam, nikomu nevnucujem svoj názor a ani túto momentálnu situáciu o zmene času na letný a potom na zimný,... nezmením. Je to môj osobný názor na túto problematiku a na ten má každý právo.
Keď sa to zaviedlo, tak nás bolo spolu s čechmi 15 000 000, teda ak by tvoje náklady boli vyššie o 10 centov, tak celkovo to vyjde na 1 500 000 €. Vieš koľko by za to bolo rožkov?
Laguna13
31.10.13,12:37
Lenže ja už mám aj kadejaké diagnózy a zdravotné hľadisko je u mňa prvoradé. A myslím, že nie som sama, len nie každý chodí svoje názory prezentovať na Poradu. Ja už k tejto téme naozaj nemám čo dodať.
erik555
31.10.13,12:40
Noviny si prečítam keď prídem z práce, a to je ešte deň - pritom relaxujem. Takže žiadna elektrina. A pred spaním si prečítam či je leto, alebo zima, na upokojenie mysle a sladké sníčky. Náklady na elektrinu teda nie sú horibilné. Ja som len tlmočila svoj názor. Nikoho nepresviedčam, nikomu nevnucujem svoj názor a ani túto momentálnu situáciu o zmene času na letný a potom na zimný,... nezmením. Je to môj osobný názor na túto problematiku a na ten má každý právo.
Ale to sa pocita v celoeuropskom meradle! Napr. o hodinu pozdejsie svietenie vo fabrikach v druhych zmenach...ked ludia celej Europy naraz svietia o hodinu neskor, a to nielen doma, tak sa to asi odzrkadli v nejakej uspore.
A co si spominala na zly vplyv do zdravia, tak potom co na to take americke basketbalistky, ktore hraju v lete v Amerike WNBA a na zimnu sezonu prichadzaju do Europy. Takto po polroku maju kazdy rok zmenu nielen o 1 hodinu :D
marjankaj
31.10.13,12:43
No mne zase nevyhovujú tieto horúce letá a studené zimy. Mali by zaviesť "večnú jar" alebo ešte lepšie "večné babie leto":---
MorbiDeath
31.10.13,13:09
No mne zase nevyhovujú tieto horúce letá a studené zimy. Mali by zaviesť "večnú jar" alebo ešte lepšie "večné babie leto":---

Skôr večnú jeseň alebo zimu. :D
marjankaj
31.10.13,13:11
No mne zase nevyhovujú tieto horúce letá a studené zimy. Mali by zaviesť "večnú jar" alebo ešte lepšie "večné babie leto":---

Skôr večnú jeseň alebo zimu. :D

No a už to vyzerá ako s tým časom.
Dohodnime sa. Pol roka po tvojom a pol roka po mojom. :--- :D :rolleyes:
Urobme kompromis:---
Tweety
31.10.13,13:12
Ja by som skorej ,ako večnú jeseň alebo jar, prijala večnú mladosť a zdravie:).
MorbiDeath
31.10.13,13:13
...nepozerám telku, len výnimočne. Radšej si čosi prečítam. A na správy mám rádio alebo noviny, aby mi nič podstatné neušlo. Ale to je už o inom

V novinách sa dá aj niečo podstatné prečítať? V ktorých? Al džazírskych? :D :O
marjankaj
31.10.13,13:13
Ja by som skorej ako večnú jeseň alebo jar prijala večnú mladosť a zdravie:).
No ale na jeseň dozrieva ovocie, sú husacie hody a hlavne burčák. :D
MorbiDeath
31.10.13,13:14
No mne zase nevyhovujú tieto horúce letá a studené zimy. Mali by zaviesť "večnú jar" alebo ešte lepšie "večné babie leto":---

Skôr večnú jeseň alebo zimu. :D

No a už to vyzerá ako s tým časom.
Dohodnime sa. Pol roka po tvojom a pol roka po mojom. :--- :D :rolleyes:
Urobme kompromis:---

Platí! :P
marjankaj
31.10.13,13:16
No mne zase nevyhovujú tieto horúce letá a studené zimy. Mali by zaviesť "večnú jar" alebo ešte lepšie "večné babie leto":---

Skôr večnú jeseň alebo zimu. :D

No a už to vyzerá ako s tým časom.
Dohodnime sa. Pol roka po tvojom a pol roka po mojom. :--- :D :rolleyes:
Urobme kompromis:---

Platí! :P
Ešte treba prehlasovať ostatných a je vymalované:---
Tweety
31.10.13,13:16
Keby len husacie hody, aj kačacie, a burčiak, ten som prvykrát pila minulý rok červený a chutil mi teda, musím sa priznať. Z bieleho vína som nepila, tak neviem. To striedanie období je určite fajn, aj tie 4 ročné obdobia stvárnené hudobne, to je krása. Ale večná mladosť je predsa len niečo čo tu ešte nemáme.
marjankaj
31.10.13,13:18
Keby len husacie hody, aj kačacie, a burčiak, ten som prvykrát pila minulý rok červený a chutil mi teda, musím sa priznať. Z bieleho vína som nepila, tak neviem. To striedanie období je určite fajn, aj tie 4 ročné obdobia stvárnené hudobne, to je krása. Ale večná mladosť je predsa len niečo čo tu ešte nemáme.
Treba založiť stranu a pretlačiť ju do parlamentu. Tam to potom bez problémov schvália.:---
MorbiDeath
31.10.13,13:19
Ja by som skorej ,ako večnú jeseň alebo jar, prijala večnú mladosť a zdravie:).

Tak netreba voliť Fica ani iných pidlihajzlikov!
MorbiDeath
31.10.13,13:20
No mne zase nevyhovujú tieto horúce letá a studené zimy. Mali by zaviesť "večnú jar" alebo ešte lepšie "večné babie leto":---

Skôr večnú jeseň alebo zimu. :D

No a už to vyzerá ako s tým časom.
Dohodnime sa. Pol roka po tvojom a pol roka po mojom. :--- :D :rolleyes:
Urobme kompromis:---

Platí! :P
Ešte treba prehlasovať ostatných a je vymalované:---

Treba aj oficiálnu kampaň, tak nám skôr uveria, že to myslíme vážne. :---
marjankaj
31.10.13,13:20
Ja by som skorej ,ako večnú jeseň alebo jar, prijala večnú mladosť a zdravie:).

Tak netreba voliť Fica ani iných pidlihajzlikov!
A sú tam okrem takýchto aj normálni?
marjankaj
31.10.13,13:22
Treba aj oficiálnu kampaň, tak nám skôr uveria, že to myslíme vážne. :---
Kampaň to je najmenej. Hlavne treba sponzora.
MorbiDeath
31.10.13,13:22
Ja by som skorej ,ako večnú jeseň alebo jar, prijala večnú mladosť a zdravie:).

Tak netreba voliť Fica ani iných pidlihajzlikov!
A sú tam okrem takýchto aj normálni?

Nie, v parlamente sú len nenormalný. Je to oficiálne miesto, kde sa takýto zhromažďujú.
erik555
31.10.13,14:32
Ja by som skorej ,ako večnú jeseň alebo jar, prijala večnú mladosť a zdravie:).
cize vecny zivot?
Indeed
31.10.13,15:52
Amen.