_Ajuska
24.10.13,23:45
Poradaci, prosim Vas o radu. Mali sme nevyplatenu pohlladavku este z r. 2009, cast faktury bola uhradena v teraz septembri. Z pohladavok tu cast stiahnem, ale co urobim s DPH? mam odviest z uhradenej casti faktury DPH? Vopred vdaka.
Ester plus
25.10.13,06:48
Už pri vystavení faktúry v roku 2009 ste mali povinnosť odviesť DPH z faktúry. Nerozumiem otázke, ide ti o zaúčtovanie časti faktúry v peňažnom denníku?
_Ajuska
25.10.13,06:55
Dakujem za reakciu, kontrolujem to tu kazdu minutu... V podstate je to zapis v penaznom denniku, lebo som to dala ako splatenie starej nedoplatenej faktury (a aj tak este nie je cela uhradena, lebo to pre nich bola vyssia suma a trochu aj spekulovali, ze nemaju...), Ide o to, ze faktura bola vystavenaa este v r. 2009, kedy aj uhradili jednu cast sumy. Potom len same vyhovorky a teraz splatili druhu cast. Nemala som este take stare veci takto, takze v denniku som douhradila tu druhu cast, co ponizilo nasu pohladavku, len som si nebola ista, ako (a ci vôbec) riesit DPH z inkasovanej sumy. Vlastne ta suma sa mi potom zarata do rocnej dane z prijmov. Ale DPH-cku uz asi vôbec neriesim.... ci?
Ester plus
25.10.13,07:05
No maximálne ju riešiš pri zaúčtovaní úhrady v peňažnom denníku. Neviem ako softvér používaš, ale zvyke to robiť tak, že ak je uhradená časť pohľadávky do peňažného denníka sa zapíše celá suma DPH a zvyšok prikadá na zdaniteľnú čiastku. Pri ďalšej úhrade sa do denníka zapíše už čiastka pripadajúca len na zdaniteľnú čiastku.
_Ajuska
25.10.13,07:10
pouzivam Alfu. Takze som bank. vypis nahrala ako uhradu casti faktury, ktoru som mala prenesenu este z minulych rokov. Len som nevedela, co s dph
_Ajuska
25.10.13,07:21
takze v dnesnej DPH, lebo za chvilocku ju musim odniest... neriesim DPH? aj ja si myslim, ze bola poriesena este v r. 2009.... ale neviem isto, vtedy bola ina uctovnicka...
Ester plus
25.10.13,07:44
Ano mala byť poriešená v r.2009
_Ajuska
25.10.13,15:14
Dakujem :)