jankaa3
20.03.06,16:22
Prosím o radu. Od 12/2005 som evidovaná na ÚP , poberám podporu v nezamestnanosti. K DP musím priložiť potvrdenie z ÚP, a tiež čestné prehlásenie o tom, že som za daný mesiac nemala žiadny iný príjem ako podporu v nezamestnanosti? Stačí priložiť kópiu? Vďaka
evina
20.03.06,15:26
Prosím o radu. Od 12/2005 som evidovaná na ÚP , poberám podporu v nezamestnanosti. K DP musím priložiť potvrdenie z ÚP, a tiež čestné prehlásenie o tom, že som za daný mesiac nemala žiadny iný príjem ako podporu v nezamestnanosti? Stačí priložiť kópiu? Vďaka
Podľa žiadneho predpisu nemusíš ani čestné prehlásenie ani potvrdenie z ÚP k DP priložiť.

Prečítak si: http://www.porada.sk/t22224-dokladovanie-nezdanitenej-asti.html
tonkat
20.03.06,15:28
Prosím o radu. Od 12/2005 som evidovaná na ÚP , poberám podporu v nezamestnanosti. K DP musím priložiť potvrdenie z ÚP, a tiež čestné prehlásenie o tom, že som za daný mesiac nemala žiadny iný príjem ako podporu v nezamestnanosti? Stačí priložiť kópiu? Vďaka
Takéto potvrdenia sa k DP neprikladajú, to je tvoja iniciatíva. Prikladáš len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov, ak si uplatňuješ daň. bonus na deti a nepredložila si to zamestnávateľovi. Ak si živnostník, tak tiež toto prikladáš. Nič viac.
Stina
20.03.06,15:28
kópiu čoho ? Pokiaľ viem daniari žiadajú originály.
evina
20.03.06,15:29
kópiu čoho ? Pokiaľ viem daniari žiadajú originály.

Originály žiadať nemôžu, tie slúžia pre samotného daňovníka.
mysimis
20.03.06,15:44
Tak naši daniari si zoberú len originál potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, musíme dokladať originál potvrdenia z ÚP, ak bol človek dobrovoľne nezamestnaný musí priložiť čestné prehlásenie a keď si uplatňuje daňový bonus musí tam byť fotokópia rodného listu dieťaťa. Bez tohto daňové priznanie nie sú ochotní zobrať.
evina
20.03.06,15:45
Tak naši daniari si zoberú len originál potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, musíme dokladať originál potvrdenia z ÚP, ak bol človek dobrovoľne nezamestnaný musí priložiť čestné prehlásenie a keď si uplatňuje daňový bonus musí tam byť fotokópia rodného listu dieťaťa. Bez tohto daňové priznanie nie sú ochotní zobrať.
Sťažovala by som sa na DR.

Sami uznáte, že ČP o tom, že človek bol nezamestnaný a nepoberal žiadne príjmy je veľká hlúposť. Nie som povinná pracovať každý mesiac v roku. Ak mám doložiť také čestné prehlásenie, potom by som DÚ doporučila žiadať aj čestné prehlásenie, že príjmy, ktoré som poberala v ostatných mesiacoch sú naozaj mojimi príjmami:p - to na odľahčenie.Okrem toho DÚ je povinný prevziať akékoľvek DP-jeho prípadnú neúplnosť alebo nesprávnosť rieši prostredníctvom daňovvých kontrôl.
mysimis
20.03.06,15:54
ja viem, že je to úplný otras, ale tu je jeden príklad: dnes som poslala kamarátku, aby mi odniesla zopár DP na DÚ. Vrátila mi jedno s tým, že pani ho odmietla zobrať, lebo tam nebolo doložené potvrdenie o ukončení školy. Chalan totiž pracoval len od 08/2005 po ukončení školy. Takže som ho musela poslať na školu, aby dodal potvrdenie. Zajtra budeme pokus o podanie DP opakovať. Pripadám si ako štát v štáte. :confused: :confused:
evina
20.03.06,16:00
ja viem, že je to úplný otras, ale tu je jeden príklad: dnes som poslala kamarátku, aby mi odniesla zopár DP na DÚ. Vrátila mi jedno s tým, že pani ho odmietla zobrať, lebo tam nebolo doložené potvrdenie o ukončení školy. Chalan totiž pracoval len od 08/2005 po ukončení školy. Takže som ho musela poslať na školu, aby dodal potvrdenie. Zajtra budeme pokus o podanie DP opakovať. Pripadám si ako štát v štáte. :confused: :confused:

Len pre zaujímavosť o aký typ školy ide o strednú?
mysimis
20.03.06,16:10
áno je to stredná škola.
evina
20.03.06,16:42
áno je to stredná škola.

Pýtam sa len preto, že ukončenie štúdia na strednej škole určujú príslušné zákony /to teraz nebudem rozoberať ktoré/ a do ukončenia školského roka sa počítajú aj prázdniny, takže skutočne neviem, čo s tým potvrdením pani chcela robiť.
Johanka
20.03.06,19:16
Musím iba zopakovať, čo som tu x-krát napísala. Dajte zarobiť Slovenskej pošte.
Paula
20.03.06,19:22
Musím iba zopakovať, čo som tu x-krát napísala. Dajte zarobiť Slovenskej pošte.
Súhlasím a robím to aj vtedy, keď mi nechcú prevziať DP bez pečiatky, ktorú nemám a nemusím zo zákona mať.
mysimis
20.03.06,19:46
Zaujímavý nápad, asi to začnem praktizovať aj ja.:p
ebeš
20.03.06,20:25
Možno niektorých sklamem, ale ani poslať DP poštou nie je riešením. Ak sa príslušná správkyňa rozhodne, že potrebuje akékoľvek potvrdenie, oznámi Vám to doporučenou poštou. Samozrejme tam nebude chýbať ani magická formulka, že ak potvrdenie do termínu nedodáte, ako keby ste DP ani nepodali.
evina
20.03.06,20:30
Možno niektorých sklamem, ale ani poslať DP poštou nie je riešením. Ak sa príslušná správkyňa rozhodne, že potrebuje akékoľvek potvrdenie, oznámi Vám to doporučenou poštou. Samozrejme tam nebude chýbať ani magická formulka, že ak potvrdenie do termínu nedodáte, ako keby ste DP ani nepodali.
Ebeš na záver pripojímlink, kde sme o tom už hovorili. Ak sa tá správkyňa dane rozhodne musí sa odvolať na príslušný paragraf zo zákona, a to musíš uznať, že by asi dlho hľadala. Praktizujem posielanie všetkých výkazov , priznaní a pod. poštou už 5 rokov a ešte ani raz nikto po mne nechcel nič navyše:) Ak bude žiadať oprávnene samozrejme doložím.
Napr. aj do SP pošlem 2x RL poštou a obratom sa mi vráti potvrdený ten druhý zo SP, a to aj v časoch, keď tu mnohí písali, že im chcú prebrať len ten originálny ružový RL- a ja som posielal č/b zo softu.
Jednoducho niektorí úradníci to robia z alibizmu, niektorí z nevedomosti a niektorým jednoducho robí dobre, že sú na úrade ....

http://www.porada.sk/showthread.php?t=22224&highlight=dokladovanie
ebeš
20.03.06,21:04
Minulý rok som podávala za syna DP, ktorý mal zdanený príjem z kapitálového majetku zrážkovou daňou. Ja som dokonca to DP podávala priamo na DU. A presne horepopísanou obsielkou mi správkyňa oznámila, že potrebuje odo mňa nejaký doklad. Nepamätám si , podľa akého § si to nárokovala, a možnože skutočne ani nemala pravdu , ale bolo pre mňa jednoduchšie priniesť ho, ako pátrať v zákone a odvolávať sa. A niečo som urobiť musela.
evina
20.03.06,21:21
Minulý rok som podávala za syna DP, ktorý mal zdanený príjem z kapitálového majetku zrážkovou daňou. Ja som dokonca to DP podávala priamo na DU. A presne horepopísanou obsielkou mi správkyňa oznámila, že potrebuje odo mňa nejaký doklad. Nepamätám si , podľa akého § si to nárokovala, a možnože skutočne ani nemala pravdu , ale bolo pre mňa jednoduchšie priniesť ho, ako pátrať v zákone a odvolávať sa. A niečo som urobiť musela.

Je to vec názoru ....
Ak by tam bol uvedený paragraf a oprávnený , ako som spomínala, doklad by som predložila.
Ak by nebol ten § oprávnený určite by som sa odvolala z princípu- lebo si myslím, že práve to "jednoduchšie" posiľňuje zbytočne byrokraciu.
Už som to napísala inde, je na každom z nás ako sa s tým vysporiada...