asoft
25.10.13,12:49
Dobrý deň. Voda, ktorá sa vyliala z práčky nasiakla do tehlovej steny. Hrúbka steny je cca 45 cm.
Už rok sa mi nedarí sa zbaviť vlhkosti. Po vysušení sa vlhkosť a plieseň objavia opäť. Neviete poradiť ako vysušiť múr ?

Mám plávajúcu podlahu. Keď neboli obvodové lišty (výška cca 8 cm) tak bolo všetko OK. Keď som dal lištu asi po 3 týždňoch sa objavil mokrý fľak vo výške cca 8 cm na stene.
arizona
25.10.13,12:16
Skus si v pozicovni pozicat el.odsavac vlhkosti.
vlado 33
25.10.13,12:24
Mne pretiekla voda z batérie a sušilo sa to dva roky. Sušiť teplovzdušným ventilátorom, často.
wvsystem
25.10.13,13:21
Mam dobre skusenosti s premyslenimi odvlhcovacmi, za den to vytiahne aj pol vedra vody. Netreba to kupovat, staci to pozicat, ako sa spomina vyssie.
vlado 33
25.10.13,13:27
Pokiaľ je premoknutá tehla, bude odvlhčovať mesiace. Vždy vysušíš iba povrchovú vrstvu.
vlado 33
25.10.13,14:10
Odvlhčovače odlučujú vlhkosť obsiahnutú vo vzduchu. Čím je vyššia teplota v miestnosti, tým viac vlhkosti vyzbiera ale iba povrchovej zo steny. Trvalo by niekoľko týždňov udržiavať teplotu nejakých 25 stupňov a odvlhčovať. Lacnejšie je, namieriť zdroj teplého vzduchu priamo na vlhké miesto a sušiť. A samozrejme vetrať.
lapejko
25.10.13,19:37
určite to nie je jednorazová voda, je netesný odpad od práčky alebo netesní práčkový ventil v stene.
asoft
26.10.13,03:16
Je to jednorázová voda. Prezreli to 3 vodári, 1 kúrenár. (Je tam aj podlahové vykurovanie. Tlak v kotli neklesá). Nepral som asi mesiac, rozsekal sa múr okolo odpadu aj skontroloval práčkový ventil v stene. Voda z práčka tiekla asi pol hodiny, kým som na to prišiel. Je to tehlový múr hrúbka 30 cm, takže tam nasiaklo veľa vody.
asoft
26.10.13,03:24
Mal som, nepomohlo. Chce to priamy zásah. Napr. navrtať do múru diery, niečo tam dať a nech to pôsobí napr. aj rok. elektroosmóza, mikrovlnné sušenie. Keď to navlhne namierim na to teplovzdušný ventilátor a pár dni je pokoj.
lapejko
27.10.13,07:27
nehnevaj sa ale je tam problém, pred pár týždňami sme podrezávali 30 cm tehlový múr okružnou pílou kde tiekla voda prúdom a uvolnené tehly sme museli domurovať a naniesť lokálne aj 6 cm omietky...Odvlhčovač za tri dni vytiahol asi 18 l vody, zvyšok po vymaľovaní rieši radiátor. Párkrát už bol problém z nástenkou z PPR, v ktorej praskol kovový závit a začal presakovať až po čase do izolácie z tubolitu, voda vytekala na najbližšom spoji izolácie, čo môže byť aj 2 metre od zdroja...
asoft
28.10.13,17:38
Múr vlhne iba pod obvodovou lištou. Dal som dole lištu, orezal fóliu z podlahového kúrenia, ktorá bola vo výške asi 3 cm nad podlahou a po pár dňoch bol múr suchý. Dal som naspäť lištu a znova sa objavil fľak približne v takej výške aká je vysoká lišta. Dám dole lištu a uvidím o niekoľko mesiacov či to bude aj potom mokré ak je dám späť.
malyklaun
12.01.16,09:07
chcem sa spýtať ak je to ešte aktuálne, ten fľak zmizol? jedná sa o obvodovú stenu? Nebola ešte iná príčina vlhkosti v múre? Ak sa jedná o obvodovú stenu, tak mám na mysli praskliny v múre a následne zatečenie dažďovej vody... v každom prípade dajte mi vedieť, ako ste to odstránili.