Nika2002
25.10.13,14:32
Chcela by som sa opýtať, keď som e-mailom oznámila zamestnávateľovi, že som od začiatku na PN-rizikové tehotenstvo, či to stačí? Toto tehotenstvo žiaľ skončilo skôr než som dostala tehot.knižku. Som stále na PN a hneď ako sa bude dať, chcela by som otehotnieť ešte počas tejto PN. Je potrebné oznámiť zamestnávateľovi, že som potratila? Alebo stačí, keď mu oznámim túto skutočnosť s novým tehotenstvom? Nechcem porušiť niečo, kvôli čomu by som mohla prísť o miesto. Ďakujem
A ešte niečo: od apríla 2013 som bola na PN s chrbticou, v septembri mi bola PN ukončená a následne bola táto PN na rizikovom. Ak otehotniem, budúci rok apríl 2014 mi končí poberanie nemocenskej dávky po 52týžd.. Ak budem tehotná, budem musieť nastúpiť, lebo človek asi bez peňazí žiť nemôže a neviem, či existujú v tomto prípade nejaké výnimky. Možno čerpanie starej dovolenky, viem že ma zamestnávateľ nemôže vyhodiť, ale u nás sa dvíhajú ťažké krabice, tak neviem ako to dopadne.
Gabi03
25.10.13,12:40
zamestnávateľovi oznamuješ ako začatie tak aj koniec PN, takisto mu oznamuješ písomne tehotenstvo. V podstate ZĽa nemusí zaujímať, či tieto dve veci vzájomne súhlasia alebo nie.
Ešte poznámka: počas tehotenstva nemôžeš dostať výpoveď.