lubica2403
25.10.13,20:01
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať prevádzkovateľov e-shopov, či a aké zľavy majú vaši zamestnanci na vami predávaný tovar a či majú dovolené tieto zľavy uplatňovať aj pre svojich známych. Vopred ďakujem za odpovede.
tictac7
25.10.13,19:37
Nie som síce prevádzkovateľ e-shopu, ale - ako benefit pre zamestnancov môže byť. Pre známych zamestnancov - to teda určite nie, lebo ujo Jozef Mrkvička, čo si toto objednal je môjho koňa bratrancov svokor.... No a v akej výške? To musíš vedieť Ty, akú máš maržu, aby Ťa to nezruinovalo a aby nebodaj Tvoji zamestnanci na Tebe zarábali....
Dáša_
25.10.13,21:30
a jak zabezpečíš, aby zamestnanec kupoval iba pre sebe a nie aj pre suseda? Ako to rozoznáš?
Filip Glasa
26.10.13,07:08
MOzes stanovit rocne maximum, ktore by zodpovedalo beznym nakupom jednej osoby. Ma napriklad zlavu 5%, ale len do 1000 eur rocne, aby sa z neo nestala distribucna firma pre svojich znamych :-)

Na druhu stranu moze byt niekedy fajn, ked zamestnanec predava aj svojim znamym so zlavou. Je to ako keby si dala proviziu partnerovi. Zmasetnanec bude nakupovat so zlavou pre znamych - zvysi ti trzby. Preco by si to obmedzovala, ked za rovnaku robotu davaz affiliate partnerom proviziu.
lubica2403
26.10.13,08:07
Ďakujem za odpovede.
Ide o to, že som sa pri príjmaní zamestnanca s ním ústne dohodla, že si môže pre svoju potrebu topvar nakupovať za naše nákupné ceny a svojej rodine (sestre,švagrinej...) môže poskytnúť nejakú primeranú zľavu. Teraz som zistila, že zamestnanec poskytuje 20% - né zľavy všetkým svojim známym. Dosť ma to zaskočilo a nepokladám to za primerané. Je možné, že sme sa na začiatku nepochopili, nechcem svojho - ináč zodpovedného a spoľahlivého zamestnanca kritizovať, ale mám intuitívne pocit, že to nie je OK. Ak by to robili všetci zamestnanci a vo väčšej firme... neviem, ako by to fungovalo. Preto som si najskôr tu chcela vypočuť názory na tento problém a porovnať, ako sa to robí v iných e-shopoch. Budem rada, ak ešte niekto prispeje svojou skúsenosťou alebo názorom... Ďakujem a prajem pekný víkend.
Filip Glasa
27.10.13,07:28
Dohodnite sa na rocnom limite nakupu s 20% zlavou. Napriklad do 1000 eur.
Ostatne nakupy nad 1000 eur mozes dat zlavu za agregovanie objednavok k nemu a dohodenie zakaznikov dajme tomu 5-8%.