Mirunka
25.10.13,20:22
Zdravim, potrebovala by som poradit ako riesit prepis vozidla a PZP. Konkretne, ake kroky za sebou idu, ak chcem kupit jazdene vozidlo od sukromnika z okresu KN, (nechcem byt majitel vozidla, majitelom bude moja mama, ktora byva v okrese HE). Mama pri kupe vozidla nebude pritomna. Ako riesit PZP, aby bolo vozidlo poistene pocas cesty z KN do HE? Mozem uzavriet poistku v maminom mene priamo v Komarne a potom ju v Humennom zmenit, alebo ako to funguje? Dakujem za vase rady.
bubkoch
25.10.13,19:21
co sa tyka PZP:
prides do KN, podpises kupnu zmluvu, prevezmes auto, poziadas predavajuceho aby auto odhlasil az na druhy den, zatial prides do HE, na druhy den predavajuci odhlasi auto a posle ti velky TP postou ... ty od toho okamihu az do okamihu prihlasenia auta a uzavretia novej PZP (co mozes spravit az ked ti pride velky TP postou) nebudes jazdit ...
co sa tyka mamy:
ak chces aby bola majitelkou ona, musi osobne do KN, ja na mieste predavajuceho by som nikdy nesuhlasil s tym ze kupujuci a osoba na ktoru odhlasim auto nie je totozna
Mirunka
25.10.13,19:36
pochybujem, ze predavajuci bude suhlasit, aby som na jeho poistku isla s autom z KN...
draik
25.10.13,19:45
1. Mama Vás splnomocní, vystaví o tom plnomocenstvo (na všetky úkony spojené s prevodom vr. vyplatenia kúpnej ceny)
2. S majiteľom podpíšete KZ s tým, že ako kupujúca bude uvedená Vaša mama, pričom v zmluve bude uvedené, že ju zastupujete na základe priloženého plnomocenstva
3. Predávajúci odhlási vozidlo, osvedčenie s vyznačením zmeny majiteľa na mamu Vám odovzdá do rúk a až vtedy vyplatíte kúpnu cenu. (Na toto zvlášť pozor, žiadne vyplácanie vopred bez toho, aby ste mali auto a doklady na nového majiteľa v ruke. Veľa ľudí sa už popálilo, nielen kvôli zablokovanému prevodu vozidla skrz exekúcie na predávajúceho)
4.Uzavriete PZP v mene mamy (dá sa aj cez net), vytlačíte si potvrdenie (napr. v nákupnom centre)
5. Odjazd.
bubkoch
25.10.13,19:57
nechapem preco by nemal ... moze mu to byt jedno, co mu hrozi ? absolutne nic
bubkoch
25.10.13,19:59
i tak še da
ja ked som predaval auto, prebehlo to tak ako pisem hore ... podpisali sme zmluvu, zobral som peniaze, kupujuci auto a odfrcal do ineho okresu ... kedze bola nedela, auto som odhlasil v pondelok a poslal mu TP postou
Mirunka
25.10.13,20:12
Bez tej plnej moci to podla vas nepojde? Myslim tak, ze by v KZ bola uvedena mama aj bez toho, aby sa tam spominalo moje meno. Na DI v Komarne budu tiez riesit, ze preco nie je mama pritomna?
Mirunka
25.10.13,20:15
Ja osobne som za riesenie, aby som bola pritomna, ked auto odhlasi, tzn. ako pisal vyssie draik, ze az ked auto odhlasi, az vtedy by doslo k vyplateniu. Ide len o to, ako poistit auto pocas tej cesty - ci sa da rovno na mamu aj bez toho, aby bola pritomna.
bubkoch
26.10.13,05:53
boze ty mas kolko rokov ? 10 ? to si ako predstavujes ze len tak za mamu podpises kupnu zmluvu a v poistovni poistnu ??? osobne alebo plna moc, nevymyslaj ako male decko co chce svoju hracku
draik
26.10.13,06:27
Na zmluve nemoze byt ten, koho auto to v skutocnosti nebude. Inak povedane, nemozte bez plnomocenstva uzatvorit zmluvu v mene ineho, pretoze takato zmluva by bola neplatna. Na DI nebudu riesit nic, tam sucasny vlastnik spravi odhlasku na buduceho.
draik
26.10.13,06:30
Medzi normálnymi ľuďmi by to tak fungovalo. Ale vo svete špekulantov je potrebné byť mimoriadne opatrný. Inak sa môže stať, že tu pribudne nová téma. Len nedávno sa tu riešilo, že zadávateľka "kúpila" auto od niekoho, koho v skutočnosti nebolo a ešte mu aj vyplatila peniaze.