gosanamito
26.10.13,17:19
Dobry den,

som regulerny zamestnanec na TPP a aktualne som si zalozil aj zivnost ( volnu ). Potvrdenie o zivnostenskom opravneni
som si bol vyzdvihnut v stredu ( 23.10 ). Avsak vobec netusim ake maju byt dalsie kroky, na zivnostenskom urade mi povedali,
ze sa nemusim nikam prihlasovat, ze poslali za mna prihlasky.

No radsej by som si to obehal pre istotu, podla roznych internetovych for a diskusii som si vytvoril zaver :

- je potrebne zriadenie podnikatelskeho uctu, ktory neskor nahlasim na DU
- je potrebne zaregistrovat sa v ZP ( musim sa registrovat aj ak som zamestnanec na TPP ? )

Navyse by som potreboval zrealizovat jeden nakup tovaru ihned, moze byt faktura vystavena uz aj vopred ak nie som registrovany na DU ? Mam ICO.

A hlavne ake mam limity do kedy to musim obehat vsetko ?

Vopred dakujem
veronikasad
26.10.13,16:47
Ak si "poveril" ŽU, aby za teba urobil registráciu v ZP a na DU, nemusíš sa registrovať sám. Registrácia na DU (pridelenie DIČ) však trvá cez ŽU podstatne dlhšie ako keby si o ňu žiadal sám. Tovar môžeš nakúpiť aj pred pridelením DIČ.
Napriek tomu, že ťa do ZP prihlási ŽU, doporučujem tam ísť (do 8 kal.dní) aj osobne - pri súbehu zamestnania a podnikania si do 31.12.2014 môžeš určiť vymeriavací základ nula a preddavky do ZP platiť nemusíš. Ak však z podnikania vykážeš zisk, rátaj s nedoplatkom, ktorý ti oznámi ZP po vykonaní ročného zúčt.zdr.poistenia.

Bankový účet ktorý budeš využívať na podnikanie, treba nahlásiť na DU.