mimicekova
26.10.13,22:19
ja neplatca dph a on platca dph
veronikasad
26.10.13,20:22
Aká bola otázka ?
mimicekova
26.10.13,20:24
Ahoj, mám takú otázku,ja som neplatca dph a robím s bratom, ktorý je plátca dph. Stále ma nahovára, aby som bral faktúry za našu prácu- stavbárske práce - na seba. Následne mu vždy vyplatím jeho časť a chce odo mňa ešte peniaze do ruky, lebo vraj za faktúru platí daň. Nie je to blbosť? prosím o odpoveď, pomohlo by mi to
mimicekova
26.10.13,20:25
Pritom všetky bločky za materiál si berie on a ja sa s ním skladám na polovicu materiálu potrebného na prácu.
veronikasad
26.10.13,20:27
Pritom všetky bločky za materiál si berie on a ja sa s ním skladám na polovicu materiálu potrebného na prácu.
Ty si uplatňuješ paušálne výdavky, keď bločky za materiál dávaš bratovi ?
mimicekova
26.10.13,20:28
áno, ale ja mu ich dám a on odo mňa pýta ešte dph za jeho prácu? a už mi dochádza, že som dosť v mínusoch.
mimicekova
26.10.13,20:29
a faktúry, beriem stále na seba a už sú dosť vysoké
veronikasad
26.10.13,20:31
áno, ale ja mu ich dám a on odo mňa pýta ešte dph za jeho prácu? a už mi dochádza, že som dosť v mínusoch.
Nevidím dôvod aby si dávala bratovi navyše DPH. On si uplatňuje predsa DPH na vstupe z bločkov za materiál .

Pokračuj v jednej téme - požiadaj moderátora o zlúčenie tém.
mimicekova
26.10.13,20:34
prepáč, som tu nový. Príde mi to, že ma brat okráda tým pádom už dlhé roky. Lebo ja debil som mu vždy tú dph dal do ruky, lebo som mu veril. Čiže ak robíme robotu pre objednávateľa za 1700eur, ja mu dám do ruky 800 na materiál a potom mu ešte oficiálne zašlem jeho podiel z práce, tak on je v zisku, keďže bločky si necháva.
veronikasad
26.10.13,20:36
prepáč, som tu nový. Príde mi to, že ma brat okráda tým pádom už dlhé roky. Lebo ja debil som mu vždy tú dph dal do ruky, lebo som mu veril. Čiže ak robíme robotu pre objednávateľa za 1700eur, ja mu dám do ruky 800 na materiál a potom mu ešte oficiálne zašlem jeho podiel z práce, tak on je v zisku, keďže bločky si necháva.
B rat ti žiadnu faktúru nevystavuje ? Teda ty zdaňuješ celý príjem ?
mimicekova
26.10.13,20:39
No ja nie som platca dph a na ruku mu dám za materiál, potom oficálnu sumu za robotu na účet a ešte pýta do ruky, že vraj odvádza dph z toho, čo mu ja posielam. Viem znie to ako sci-fi, ale nechcem mu niečo predostrieť, kým sám neviem.
veronikasad
26.10.13,20:40
No ja nie som platca dph a na ruku mu dám za materiál, potom oficálnu sumu za robotu na účet a ešte pýta do ruky, že vraj odvádza dph z toho, čo mu ja posielam. Viem znie to ako sci-fi, ale nechcem mu niečo predostrieť, kým sám neviem.
Kto ti robí účto ? Veď nech mu to vysvetlí účtovníčka ...
mimicekova
26.10.13,20:42
Bratova známa to robí, on ma zosmiešňuje, že som debil, možno som, ale osiera ma čo?
veronikasad
26.10.13,20:43
Ťažko sa radí, keď nevidíme konkrétne sumy a faktpry. Nájdi si sám účtovníčku - možno ti otvorí oči ...
mimicekova
26.10.13,20:44
Ďakujem TI, pomohol si mi, Fakt díky
Stefan2005
26.10.13,20:49
... tak to vypadá, keď sa robia čierne kšefty... kde nie sú doklady, tam ani účtovník moc nepomôže, je to tvrdenie proti tvrdeniu... treba všetko fakturovať a peniaze iba cez účet bankový posielať... aj keď ide o brata ... alebo práve preto....
mimicekova
26.10.13,20:53
Ja som ho ešte lutoval, za robotu dostaneme na môj účet 1700eur, ja som mu pred tým dal 800eur na materiál do ruky, on si nechá bločky a potom chce odo mňa zo sumy, ktorú mu dám za robotu, polovicu teda, tak z toho chce odo mňa do ruky dph zo sumy, ktorú som mu poslal oficiálne, ach jáj
buchač
27.10.13,06:32
asi ma klame spolupracovník...
Asi ???
Skôr určite .

Spolupracovník ?
Pekný názov pre brata , ktorý Ťa podľa tých info už roky odrbáva ...


prepáč, som tu nový. Príde mi to, že ma brat okráda tým pádom už dlhé roky. Lebo ja debil som mu vždy tú dph dal do ruky, lebo som mu veril. Čiže ak robíme robotu pre objednávateľa za 1700eur, ja mu dám do ruky 800 na materiál a potom mu ešte oficiálne zašlem jeho podiel z práce, tak on je v zisku, keďže bločky si necháva.

Bratova známa to robí, on ma zosmiešňuje, že som debil, možno som, ale osiera ma čo?

Mám byť úprimný ?
Nemusím , nakoľko brat Ťa už aj ohodnotil , za čo Ťa proste má ...:rolleyes: