zuyana
26.10.13,23:08
v tiesni som podpísala zmluvu na spoluprácu s AQUATRENDOM, že si zarobím,ale musím si kupit aj filter na vodu. splácat ho budem cez Quatro.po zdravom uvážení som zistila,že som naletela dobre zohratej skupine.Ako mám zrušit zmluvu podpísanú na prevádzke dakujem
arizona
27.10.13,05:33
ten filter ti dodali a pouzivas ho?
misoft
27.10.13,08:05
Zaráža ma formulácia: v tiesni som podpísala zmluvu. Nie je náhodou zmluva uzavretá v tiesni neplatná?
arizona
27.10.13,08:13
Ano mas pravdu. Len by bolo zaujimeve vediet, co zadavatelka mysli pod slovom tiesen. A je divne, ze "zdravo zacala uvazovat" az po podpisani zmluvy, hmmm...
AmmiS
27.10.13,08:37
Pravdepodobne tu ide o nekalé obchodné praktiky, (ktoré zákon o ochrane spotrebiteľa 250/2007 Z.z, zakazuje) vo forme klamlivého konania § 8 ods. 1

Obchodná praktika sa považuje za klamlivú, ak zapríčiňuje alebo, môže zapríčiniť, že spotrebiteľ urobí rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak neurobil, pretože obsahuje nesprávne informácie a je preto nepravdivá, alebo akýmkoľvek spôsobom uvádza do omylu alebo môže uviesť do omylu priemerného spotrebiteľa.

Nejde tu o tieseň v pravom slova zmysle, ale o subjektívny pocit spotrebiteľky, že urobila rozhodnutie, ktoré by inak nebola urobila.
AmmiS
27.10.13,08:37
Mohli by ste presnejšie popísať, ako to v tej firme prebiehalo?
AmmiS
09.11.13,08:55
konkrétna odpoveď:
Ak spotrebiteľ počas predajnej akcie podpísal, či už kúpnu, alebo úverovú zmluvu pod tlakom okolností, odporúča sa, aby okamžite písomne od takto uzavretých zmlúv odstúpil. V prípade, že podpísal iba kúpnu zmluvu, uzavretú mimo prevádzky, môže od nej odstúpiť v lehote 7 pracovných dní od jej uzavretia (podpísania). Ak pre prípad financovania tovaru prostredníctvom úveru spotrebiteľ podpísal spolu s kúpnou aj úverovú zmluvu, môže od nej odstúpiť do 14 kalendárnych dní od jej uzavretia. Postačí, ak písomné odstúpenie od zmluvy v posledný deň lehoty odošle poštou na adresu predávajúceho uvedenú v zmluve. Po odstúpení od zmluvy sa zmluva zrušuje od začiatku a predávajúci je spotrebiteľovi povinný vrátiť kúpnu cenu a spotrebiteľ predaný tovar.
ariadna22
09.11.13,11:42
daj pozor aby ťy nezažalovali za ohováranie
AmmiS
09.11.13,13:35
koho? a za aké ohováranie? :-)
misoft
09.11.13,17:23
Žiadne ohováranie v príspevku nevidím - je tam popísaný skutkový stav a praktiky spoločnosti a ich "agentov". Mám skôr dojem, že popísala pravdu a varuje nás pred touto firmou.
Viac:
http://forum.zoznam.sk/t/8/118/
Inak o tej reverznej osmóze bola aj relácia v telke - úžitok vraj žiadny, len veľa peňazí zhrabli tí, čo to ponúkali.
Už niečo majú na krku: http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CDoQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.genpro.gov.sk%2Fdokumenty%2Fp ravoplatne-uznesenia-prokuratora-ktorymi-sa-skoncilo-trestne-stihanie-vedene-proti-urcitej-2f09.html%3Faction%3Ddownload%26id%3D52101&ei=MX5-UviSEKSP5ASXv4DwDg&usg=AFQjCNGQ8pezjsAVrCIx_15PkSCaxdvnMw&bvm=bv.56146854,d.bGE - i keď z toho vyšli, celkom kóšer táto s.r.o. nebude!
AmmiS
10.11.13,11:30
misoft, to uznesenie super, že si tu dal ... Takže moje úvahy boli správne. Táto s.r.o ako spomínaš síce nekonala v rozpore s TZ, ale s občianskym minimálne. Len škoda, že niektorí si nechcú dať poradiť :-)
kopretinka
10.11.13,14:43
ale toto bolo na prevádzke,to,čo ty píšeš,sa týka všelijakých predvádzacích akcií a výletov....
IwankaS
12.12.13,08:40
Len pisem praktiky agentov.... Ako to funguje teraz... Pisala som v inej diskusii(http://www.porada.sk/t185778-p2-odstupenie-od-zmluvy.html#post2452364) ale toto tu je aktualnejsie... V skratke..... Mama podpisala kupnu zmluvu v sidle spolocnosti.... DA SA ODSTUPIT ? (PODLA TOHO CO SA PISE tak nie ale neexistuje sposob ako sa z toho dostat? )
Mozno varovanie pre ostatnych... Teraz sa to vola, ze pohovor na osobnu asistentku, pridete na pohovor na mieste (sidla spolocnosti )sa musite rozhodnut, ze prve mesiace budete chodit na 6 hodin tyzdenne, varit kavu... prijem ze 300-400€ mesacne cha...(a za co? za to varenie kavy?? ) Tak ludkovia davajte si pozor kam idete a za akym ucelom... Hovorim o spolocnosti Aquatrend... A pracovat pre spolocnost s krivou minulostou je tazke a miestami nemozne....
IwankaS
12.12.13,08:44
AKO STE TO POTOM RIESILI? DALO SA ODSTUPIT? PORADTE, prosim....Alebo na koho sa mam obratit?
orion1
20.04.14,10:40
Ja som bol tiež nalákaný do prevádzky za účelom ponuky práce asistenta vedúceho pobočky. Podpísal som zmluvy. Hneď na druhý deň mi filter namontovali. Po týždni som išiel na školenie, kde som zistil ako to všetko funguje. Bol som nahnevaný sám na seba, že som naletel ale hlavne mi išlo o to, že som nechcel svojím ďalším konaním - poskytovanie kontaktov na známych a osobná účasť pri ich, pre mňa vedomom klamaní - týchto známych klamať, podvádzať a pritom sa im pozerať do očí. Na to som nemal chrbtovú kosť a ani povahu. Rozhodol som sa urobiť všetko preto aby som z toho srabu vykľučkoval čo najlepšie.

Podnikol som tieto kroky:
1. poslal som list Aquatrendu "odstúpenie od zmluvy" v lehote 7 dní od podpisu v zmysle §8, zákona č. 108/2000 O ochrane spotrebiteľov. Neuspel som - zmluva bola podpísaná v prevádzke spoločnosti. Tento zákon sa na to nevzťahuje.
2. súčasne som podal trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu. Vyšetrovateľ ho odmietol. Následne som podal sťažnosť prokurátorovi, ktorý takisto podanie odmietol s vyjadrením, že nejde o trestný čin ale mám možnosť domáhať sa svojich práv na občiansko súdnom konaní.
3. poslal som splátkovej spoločnosti list "Žiadosť o zrušenie poskytnutého úveru" do 14 dní od podpisu úverovej zmluvy. Následne sa splátková spoločnosť finančne vyrovnala s Aquatrendom - tej jej vrátil peniaze.
4. dostal som z Aquatrendu list "pokus o mimosúdne vyrovnanie" s tým, že mám uhradiť celú kúpnu cenu (1662,- Euro) do troch dní od doručenia listu.
5. odpísal som, že nesúhlasím a som ochotný uhradiť náklady spojené s demontážou filtra.
6. dostal som list z Aquatrendu, že akceptujú moju ponuku a ak písomne potvrdím výšku ich oprávnených nákladov (tieto boli vyčíslené na 250,- Euro) prídu filter demontovať. Podotýkam, že pri montáži som ako bonus dostal od Aquatrendu 170,- Euro, hneď si stiahli 50,- Euro za knihu. Takže mi ostalo 120,- Euro. ..... 250-120=130 Euro. Takže ma tieto náklady stáli v skutočnosti len spomínaných 130,- Euro.
7. Prišiel technik demontovať filter a doniesol mi k podpisu "Dohodu o zrušení kúpnej zmluvy". Ja som mu zaplatil 250,- Euro. (pre mňa 130,- Euro).
Poznámka:
Neuhradil som ani jednu splátku.
Všetky kroky som konzultoval s advokátom. Ten robil právnu analýzu, písal listy prokurátorovi a Aquatrendu -odpoveď na pokus o mimosúdne vyrovnanie a 2x konzultácie, to všetko za 120,- Euro.
Takže celý špás ma stál 250,- Euro. Je to vždy lepšie ako 1662,- Euro, resp. 2345,- Euro - splátky splátkovej spoločnosti (4. roky po 48,- euro + RPMN 19,2 %)


Záver: Mne sa to podarilo, len treba vydržať. Trvalo to celé takmer 3 mesiace.
rikinko77
29.08.14,14:03
Ale co ked odstupujem od zmluv 7 dni po vyxprasani vypovednej lehoty,asi sa nepodari,vsak??????????
rikinko77
29.08.14,14:04
pomozte,poradte