Jakub Jurina
26.10.13,23:55
piatok po ukonceni prace som opustil pracu a v sobotu mi volali kolegovia ze vraj ma vyhodili.mozem poslat PN zo sobotnajsim datumom?zatial mi vypoved nedorucili a ani som nic nepodpisal.ak by mi pocas vikendu dali okamzitu vypoved je marodka pn platna?
AmmiS
26.10.13,21:58
Výpoveď aby bola platná musí byť písomná a musí byť doručená do vlastných rúk (poštou, alebo jej prevzatie oproti vášmu podpisu na pracovisku), takže môžte ísť na PN kľudne aj v pondelok. :-)
Jakub Jurina
26.10.13,22:00
moze byt potom aj kludne pondelkovy datum?
Jakub Jurina
26.10.13,22:04
a ezte jedna vec,ak by mi dali okamzitu vypoved pocas tejto doby?
veronikasad
27.10.13,04:25
Odkedy trvá pracovný pomer ? Nie si v skúšobnej dobe ?
Mária27
27.10.13,04:27
sociálka ti PN platiť bude
veronikasad
27.10.13,04:32
Súhlasím, len neviem čo tou PN-kou chce dosiahnuť - nemocenské, alebo zákaz výpovede ...
ekopo
27.10.13,07:04
.....a si chorý?.......
Tweety
27.10.13,07:08
Upravujem, ak si ešte v SD, PP sa môže skončiť kedykoľvek, teda aj počas DPN. Ale musí to byť písomné.
kopretinka
27.10.13,07:57
""....piatok po ukonceni prace som opustil pracu.......""
kopretinka
27.10.13,07:58
odišiel si po skončení prac.času?
kopretinka
27.10.13,08:02
Ak je sobota a nedeľa tvoj voľný deň,čiže nemáš naplánovanú smenu,môžeš ísť k lekárovi aj v pondelok.Telef.oznámenie od kolegov,že ťa vyhodili,je o ničom,kľudne to môže byť aj ich výmysel.Počkaj si na písomnú výpoveď doručenú poštou.
terezamaria
27.10.13,08:03
Nikto Ti PN-ku so sobotňajším dátumom nedá, leda že by si ležal v nemocnici. Obvodní lekári predsa v sobotu nepracujú. Pokiaľ si chorý, tak Ti lekár vystaví PN-ku od pondelku. Pokiaľ bola spísaná zápisnica v Tvojej neprítomnosti s dvomi svedkami, ktorí ju podpísali, môžeš očakávať aj okamžité skončenie pracovného pomeru, pokiaľ si odišiel svojvoľne z pracovnej smeny, ktorá ešte neskončila a nikto s vedúcich o Tvojom odchode nevedel.
kopretinka
27.10.13,08:07
obvodný lekár môže vystaviť 3dni dozadu PN,čiže aj v pondelok mu dá Pn so sobotným,dátumom.Napr.ak pôjde v sobotu na pohotovosť.Ak máš nejaké zdravotné problémy,ktoré ti nedovolia ísť hne´d k lekárovi (napr.máš hnačku alebo zvraciaš)tak to lekár uzná.Kto by sa chcel posrať v autobuse,alebo v aute,že? Alebo povracať....
či opustil pracovisko bez vedomia nadriadeného,to je iná vec......nevyjadril sa jednoznačne,píše,že po ukončení práce opustil pracovisko.
kopretinka
27.10.13,08:09
ale veď on nevedel,že sa udeje tá výpoveď,on iba chcel ísť normálne k lekárovi
terezamaria
27.10.13,08:12
Nepísala som nič o PN-ke so spätným dátumom platnosti. Vidíš v mojom príspevku, že som písala niečo o zažívacích záležitostiach? A navyše som odpovedala na príspevok Jakuba Jurinu alebo si to Ty?
kopretinka
27.10.13,08:14
píšeš tam o sobotnom dátume.čiže ak pôjde v pondelok k lekárovi,môže mu lekár dať aj sobotný dátum,ak by bola sobota jeho pracovným dńom.Zažívacie problémy bol iba príklad.
AmmiS
27.10.13,10:34
Pokiaľ vám do rúk nie je doručená výpoveď je to akoby ani neexistovala - po právnej stránke. Takže vy ste nič také zatiaľ neobdržali.
terezamaria
27.10.13,10:46
Asi bude najrozumnejšie počkať do pondelku, prípadne v pondelok navštíviť lekára, pokiaľ máš na to dôvod.....on rozhodne o PN, či áno alebo nie.....Ty si však určite istý, že Ti tú PN-ku dá.... a budeš vidieť čo bude nasledovať, možno celkom nič, len sa vedúci nahneval a reagoval smerom k zamestnancom, že Ti dáva výpoveď....napísal si toho málo na to, aby sme vedeli dať plnehodnotnú odpoveď....z Tvojho príspevku nie je celkom jasné, či si prac.smenu ukončil, či si zdrhol predčasne, v polovici alebo kedy, či ste mali robiť nadčas.....pokiaľ by si doplnil tieto veci, potom by sa dali napísať aj predpokladané závery vedúceho.......