laurika10
27.10.13,02:14
Dobry den,
neviem ci mi niekto bude vediet poradit.
Pred 4 rokmi mi zomrela mama a mesiac na to prisla otcovi exekucia na dom za neplatenie dani, socialnej a zdravotnej. Otec mal porazku asi 10 rokov do zadu, je v dochodku momentalne. Exekutori mu strhavaju 450 eur, na zivobytie mu vystane nejakych 200 eur. Ja s bratom mu pomahame finacne 4 roky, lenze nikam to nevedie. Otcov zdravotny stav sa zhorsil a museli sme ho umiestnit v domove dochodcov, na ktory tiez prispievame. Prosim o radu ci niekto nevie ako z tohto von, za tial pomahame ako mozme, ale do kedy budeme schopni obaja surodenci tahat dve domacnosti, to neviem.
Dakujem
arizona
27.10.13,05:32
Ak je otec v domove, dom pravdepodobne nevyuziva. Takze riesenie by bolo dom predat, splatit dlhy a zbytok penazi nechat na ucte z ktoreho sa bude platit ucet za domov a ostatne potreby.
laurika10
27.10.13,16:02
Co viem, tak dom sa predat momentalne neda, lebo je na nom exekucia
ivka70
27.10.13,18:36
Predat sa da, len to treba dohodnut aj s exekutorom., ktory bude ako prve ziadat uhradu exekucie z predaja.Otazka je, ci najdete kupca, ktory by do toho isiel.
arizona
28.10.13,12:28
Predat dom s "uvalenou exekuciou" nie je problem. Len treba vopred informovat exekutora a dohodnut sa. Ak najdete kupca,tak do KP zmluvy sa zapise, ze potrebna cast penazi ide na ucet exekutora a zbytok predavajucemu.