PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : odpisy a JU



liduska
20.03.06, 17:20
chcem sa spýtať ako je to s majetkom v JU keď si obstarám kúpou DHM napr. 20.7.2005 aké daňové odpisy si môžem uplatniť v roku 2005 ? Na celý rok alebo len 6 mesiacov ?Je rozdiel v daňových odpisoch medzi JU a PU? Myslím výšku odpisov.

renča1
20.03.06, 17:27
normálne na celý rok. V JÚ neplatia účtovne odpisy , platia len daňové. Výnimka počítania odpisov na mesiaci je podľa § 26 ods.6,7,8 sa určuje s presnosťou na mesiace.

Žanet
21.03.06, 09:27
Môžem malú otázku? Pri osobných autách kúpených v hotovosti zaradených do užívania môžem sa rozhodnúť aj pre zrýchlený odpis alebo musí byť rovnomerný?Ďakujem

atka4
21.03.06, 10:28
Vaša voľba, čo Vám lepšie vyhovuje.