Janine
20.03.06,18:27
Ahojte,
chcela by som sa opytat:
- pre zaradenie automobilu do majetku, aky doklad o zaradeni mam pouzit (auto vyplatene k 18.6., 30.6. prebrate, 1.7. zaradene do podnikania)
Tweety
20.03.06,17:31
Ahojte,
chcela by som sa opytat:
- pre zaradenie automobilu do majetku, aky doklad o zaradeni mam pouzit (auto vyplatene k 18.6., 30.6. prebrate, 1.7. zaradene do podnikania) Nerozumiem celkom , veď už si uviedla dátum zaradenia, alebo nie? Ja by som zaradila dátumom 30.6, teda dátumom prebratia.
Zita5
20.03.06,17:36
Ahojte,
chcela by som sa opytat:
- pre zaradenie automobilu do majetku, aky doklad o zaradeni mam pouzit (auto vyplatene k 18.6., 30.6. prebrate, 1.7. zaradene do podnikania)


Dátumom prevzatia predmetu lízingu zaradíš do dlhodobého majetku - prírastok, zaradíš do odpisovej skupiny , vystavíš si odpisový plán na roky , počas ktorých budeš auto odpisovať .S dátumom 30.6.2005 , pretože máš preberací protokol .
Janine
20.03.06,18:13
Nejde o lizing, ale kupila som ho cele.
Ide o to, ze som cestnu dan odviedla od 1.7., kedy som zacala auto pouzivat na podnikanie. Predokladala som, ze je mozne prevziat auto k jednemu dnu, ale zacat ho pouzivat na podnikanie k inemu dnu. Ci nie? Len teraz neviem, ze ci to formalne zaradenie v iny den treba urobit nejakym dokladom.