Dusan Mily
27.10.13,12:10
Dobry den chcel by som sa opytat ako to je s beznim podnikatelskym uctom ktory vyuzivam na podnikatelske ale aj bezne uceli.

Priklad:vlozil som na ucet 1000eur a 850 eur som minul na podnikatelske uceli cize mam k nim doklad. a 150 eur som minul povedzme tiez na nakup tovaru ale iba na vlastnu potrebu.

ako to mam zdokladovat alebo co mam spravit s tymi zvysnimi 150 eurami staci ak si vytlacim vypis z uctu alebo si ho vyziadam z banky a k transakciam ktore boli na vlastne naklady si poznacim ze to islo na osobnu spotrebu ?


dakuem za odpoved
KEJKA
27.10.13,11:17
áno, poznačíš, že ide o osobnú spotrebu
aby to bolo preukazné, odporúčala by som účtovať bežný účet celý a všetky položky mimo podnikateľských účtovať do stlpca osobná spotreba - včítane bankových poplatkov.
Dusan Mily
27.10.13,11:21
Dakuje za rychlu odpoved :) ako to myslite do stlpca osoba spotreba? do akeho stlpca kde?
KEJKA
27.10.13,11:27
vedieš JU? si SZČO? podľa zadania áno.
Takže Peňažný denník som mala na mysli.
Dusan Mily
27.10.13,11:34
ano ju. szco je co prosim? som ese len zacinajuci zivnostnik neviem sa v tom velmi pohybovat. a penazny dennik bude vporiadku na preukazanie sa v pripade kontroly z danoveho uradu?
Katy a R
27.10.13,12:02
Nuž vyzerá to, že budeš potrebovať učtovníčku ... ak vedieš JU, tak bude treba učtovať - ako už máš napísané.
lacnejšie (aj prehľadnejšie) bude, keď si založíš osobitný účet - aby si oddelil financie. szčo= samostatne zárobkovo činná osoba :)
Dusan Mily
27.10.13,12:44
ono ide o to ze tam kde objednavam tovar a tak sa neda na jedno meno zaegistrovat viac krat tym padom mozem objednavat len cez jedno meno cize cez jeden ucet preto to budem musiet nejak rozdelovat :( zriadim si hlavne penazny dennik aby som mal prehlad.
marion
28.10.13,05:16
Ale tam, kde objednavas ta vedia rozlisit, ked si u nich zaregistrovany s ICO a bez ICO. V prvom pripade si ako podnikatel/zivnostnik a to si das do nakladov/vydavkov a v druhom pripade si objednavas na sukromne ucely.