tenario
27.10.13,14:50
Dobry den,

vo februari 2011 som prestal chodit na urad prace, tym padom za mna prestali platit aj zdravotnu do Dovery (a ja som si ju neplatil tiez) teraz som dlznik aj ked na stranke medzi dlznikmi stale niesom, je mozne ze na mna "zabudli" , pretoze v evidencii nemaju ani moje IČP poistenca a domov mi tiez enchodia ziadne upomienky zatial... :)


Ak aj nie, idem teraz pracovat do zahranicia, potrebujem si to dat do poriadku a na stranke pisu ze sa to da rozlozit max na 9 splatok + este ked mi narataju penale (neviem ani priblizne v akej vyske).
Poradite mi co mam robit aby som z toho vysviel co najlepsie a tiez je mozne si to rozlit na viac splatok? Na stranke pisu ze max 9 , ale neviem ci pristupuju individualne k ludom, alebo ci sa nieco nezmenilo.... Vopred dakujem za odpovede
Anik
27.10.13,19:30
A zaniesol si vyradenie z ÚP na ZP a prihlásil si sa ako samoplatca?
tenario
27.10.13,20:09
Nie nezaniesol som :-/
Anik
28.10.13,16:53
tenario to je ten dôvod, prečo Ťa neevidujú ako neplatcu, lebo oni nevedia, že si táto kategória. Na Dôveru traba ísť s rozhodnutím z ÚP, že ťa vyradili.
Ten dlh tam je už dosť veľký - ak ho rátam od marca- tak 10 x46,06= 460,6+február alikôtna čiastka
za rok 2012 - 47,58*12´=570,96
zs rok 2013 - 55,02x 10 ak to stopneš do 31.10.2013 v -- 550,2
minimálna suma je 1581,76 ak nie si invalidný dôchodca, alebo nemáš preukaz ZŤP, lebo v tom prípade by to bola polovica z toho, ale ak ideš pracovať do zahraničia predpokladám, že si zdravý.
Každopádne by som hneď nabehla na Dôveru a dala to do poriadku a dohodla si splátkový kalendár v tom prípade by ťa možno ani nepenalizovali, ale treba to čím skôr vyplatiť, lebo ak to pôjde cez platobné rozkazy a potom cez exekútora to už je o iných peniazoch a zbytočne.
Ešte doplním, čo sa týka toho splátkového kalendára v Dôvere je to tak, že keď Ti už vysporiadajú kategórie vyčíslia ti nedoplatok, aby Ti povolili splátkový kalendár musíš mať zaplatené posledné 3 splátky a vlastne s potvrdením - PP, internetbankingom, alebo ako to už uhradíš musíš zdokladovať a tak požiadaš o splátkový kalendár na najbližšej pobočke rozdelia Ti to na 9 splátok
tenario
28.10.13,17:21
Dakujem velmi pekne za odpoved, viem ze suma je uz dost vysoka ale chcem ju splatit, len problem je v tom ze uz 9.11 mam letiet do zahranicia tak dufam ze to nejak postiham vybavit ...
tenario
28.10.13,17:27
a este otazocka tie tri splatky ktore musia byt zaplatene to myslite 55 *3 takze 165 eur? Ci z celkovej dlznej sumy ?
Anik
28.10.13,17:40
tenario aj zajtra môžeš nabehnúť na poisťovňu s tým potvrdením z ÚP, aby Ti správne určili tie kategórie a zaplať tých 165,06 a s potvrdenku prefoť a požiadaj o splátkový vo všeobecnej je to horšie k splátkovému kal. chcú 40% z celej sumy a potom splátky na 6 mesiacov. Držím prsty nech sa Ti to podarí vybaviť.
tenario
28.10.13,18:30
ja som v Dôvere, este raz dakujem zajtra tam pojdem :-( uvidim ci sa dohodnem, ked nie bude pruser...
tenario
28.10.13,18:31
dufam ze prihliadnu na to ze idem pracovat a chcem im to splatit