molnar49
27.10.13,16:46
sused bez môjho súhlasu a samozrejme aj bez zriadenia vecného bremena má vedenie na pripojenie svojej nehnuteľnosti domu m na elektrinu cez môj pozemok. Vzhľadom na budúce výkopové práce na mojom pozemku nechcem byt obmedzená. Žiadala som ho o odstránenie elektrického vedenia podzemne z môjho pozemku a aby prípojenie na elektrinu zriadil z vlastnej nehnuteľnosti. On však zásadne odmietá. Ako mám postupovať, môžem mu jednoducho v rámci môjho pozemku kábel prerušiť?
buchač
27.10.13,16:02
Jednoducho určite nie ...
Skôr zložitejšie to bude .
Martin1310
27.10.13,17:26
Trochu sa v tom neviznám on tam má dva domy a medzi nimi zakopaný kábel alebo ako? Pretože píšeš že chceš aby si elektrinu pripojil z vlastnej nehnutelnosti. To by znamenalo že sú tam dve jeho nehnutelnosti a prípojka na sieť je len na jednom.

Ako dlho máš ten pozemok že si si nevšimla že ti tade sused zakopáva kábel?
arizona
27.10.13,19:38
Kedy to robil,davnejsie? Ked si sused siel budovat pripojku, tak predpokladam, ze musel dolozit nejaky projekt a suhlasy majitelov pozemkov. Ak ich nemal, tak sa jedna o ciernu stavbu, mozes ziadat,aby tu pripojku zrusil na vlastne naklady. Prip. sa informuj na stav.urade,tam by mali mat dokumenty k danej "stavbe".