Lusssy
27.10.13,20:59
Po prelustrovaní celého googlu, zadávam otázku na vás milí poraďáci. Do budúceho stánku zháňam nádoby s pitnou vodou s výpustom ako náhradu za vodovodnú prípojku. Avšak neviem nájsť žiadnu firmu, čo by niečo také dodávala. Skúsila som to cez slovo "barely" ale viac ako jednu firmu som nenašla, aj to mali k dispozícii len také, čo slúžia spolu s dávkovacím automatom na občerstvenie sa vodou napr. v čakárňach u lekára. Také s výpustom, resp s kohútikom som nikde nenašla. Pridávam podotázočku, keďže nádoba by už bola... Na hygienu musím do žiadosti napísať kde si budem dávať plniť túto nádobu, musí to byť už v nejakej schválenej prevádzke, to je OK - nejakú tam udám, ale aby som si ušetrila námahu a peniaze, naplnila by som si ju doma. Je možné, že pri náhodnej kontrole budú u mňa odoberať vodu a skúškami zisťovať, či je rovnaká ako voda zo zdroja, ktorú som udala? Ďakujem
buchač
27.10.13,20:06
Barel je z angličtiny ...
Barel je názov niekoľkých rôznych jednotiek objemu. Názov vznikol z anglického slova barrel, ktoré znamená sud (okrem iného). Najčastejšie sa používajú nasledujúce:
Barel ropy (alebo inej obdobnej látky) sa značí bbl, 1 bbl = 158,987294928 l = 42 US galónov.
Barel piva je v Británii rovný 36 UK galónom, tzn. 163,65924 l.
Barel piva v USA je rovný 31,5 US galónom, tzn. 119,240471196 l.

Zle si hľadala ...
Samotné slovo niekedy ( skoro vždy ) nestačí ...

barel na vodu
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=barel&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#channel=suggest&q=barel+na+vodu&rls=cs

Dá sa aj inak

bandaska s kohútikom
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=kanystr+s+kohoutkem&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#channel=suggest&q=bandaska+s+koh%C3%BAtikom&rls=cs

Keď už barel ...tak potom
barrel of water
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=barrel+of+water&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

...a dalo by sa pokračovať s tými výrazmi ...nádoba , kanyster ....


Zvyšok si už snáď nájdeš .
lujza.j
27.10.13,20:49
Indeed
28.10.13,06:35
V Poľsku zoženieš a kupiš všetko .

V obchodoch, či supermarketoch so železiarským tovarom, a nebudú ani drahé...

ak myslíš sudy s objemom 100 litrov, plastové....

vypušťací kohútik namontuješ dodatočne.
vlado 33
28.10.13,07:25
O aký objem vody sa jedná? Denná spotreba pitnej vody? Bude na slnku, nebude? Plastová, sklenená, oceľova? Pýtam sa kvôli kvalite. Budú zákazníci aj ty piť a jesť fenoly alebo mikróby alebo obidvoje.
Lusssy
28.10.13,13:50
to sú také plastové "maxi fľaše" cca 15-20 litrové, používajú sa do automatov kde človiečik stlačí gombík a napustí mu vodu do pohára... no ja potrebujem aby to malo "kohútik" a nejaký stojan, ale to som v ponuke nikomu nevidela, všetci majú len tie pre zdravotnícke zariadenia... zákazník nebude nič piť ani jesť :-) bude to slúžiť k umývaniu rúk, prípadne plôch v stánku, max. nejakého toho nožíka...
Lusssy
28.10.13,13:51
hm len ja musím do žiadosti o schválenie ambulantného predaja uviesť, že aká firma mi zabezpečí buď nádoby s vodou na priamo alebo kde si budem chodiť dávať nádoby dopúšťať...
Lusssy
28.10.13,13:52
dík, toto som už pozerala, ale to čo hľadám som tam nenašla
Lusssy
28.10.13,13:54
ďakujem, "bandaska" mi vážne nenapadlo :-) a slovo barel som našla v produktoch jednej aqua firmy tak som to skúsila cez to vyhľadať...
vlado 33
28.10.13,15:19
mareko
28.10.13,15:40
Lusssy
28.10.13,16:51
ťažko povedať, toto som ešte nevidela
mareko
28.10.13,16:54
Tie várnice sa bežne používajú v gastronómii, sú síce určené na teplé tekutiny ale to nie je na závadu. Majú kohútik, sú aj antikorové a je s nimi celkom jednoduchá manipulácia a navyše si tam môžeš na umývanie napustitť aj teplú vodu. No a tie kanistre, tak to je už aj vyššie uvádzané.