mylama77
28.10.13,10:04
Dobry den. Pred nedavnom som sa vratil z Nemecka kde som s kamaratom pracoval vo firme ktora montovala male fotovoltaicke elektrarne na RD, male firmy a pod. Chcel by som s niecim podobnym zacat aj tu. Vie mi niekto poradit co je k tejto cinnosti potrebne? Napr. neviem pod cim si zalozit zivnost. Ci su potrebne nejake skusky, musim mat napr. skolenie od vyrobcu aby som mohol poskytovat zruku na material a pod? Teda co vsetko potrebujem k tomu aby som mohol zacat s montazou fotovoltaiky, pripadne malych veternych elektrarni. Dakujem za kazdu radu.
via carpathia
28.10.13,09:17
http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-01-01-2012-a.html

skúste na začiatok pozrieť prílohu č 1. v živnostenskom zákone, kde sú určené typy živností
lubko6394
28.10.13,09:40
No neviem ako je to v Nemecku, ale tu na Slovensku to veľmi výhodné nebude. Vyrobenú energiu môžeš buď predať ( povolenia, výmery URSO 13,10 mesačne za štvorkvadrant, 2 poštovné za Fa a bohviečo ešte Fico vymyslí) alebo spotrebovať a tu si spočítaj návratnosť (možno ešte daň z elektriny zaplatíš). Jedine že by si to montoval prívržencom strany Zelených.
draik
28.10.13,12:21
Najprv si naštudujte, kto teraz dostáva podporu. Sú to len malé elektrárne s predpísaným umiestnením. Časy, keď sa to oplatilo, sú dávno preč.
Tade
20.01.14,05:56
Zdravím, podľa vyhlášky č. 133/2012 je inštalatér FV systémov povinný absolvovať certifikované školenie a získať certifikát o úspešnom absolvovaní tohto školenia a vykonaní skúšok. Momentálne je na Slovensku akreditovaných 5 pracovísk, na východnom Slovensku je jediným pracoviskom Centrum OZE pri TU v Košiciach. Skúste sa informovať tam.