wildstorm
28.10.13,11:02
Rada by som sa spýtala na počítanie splatnosti faktúr. Klientovi som 7.10. vystavila FA s dátumom splatnosti 21.10. (14 dní). V deň vystavenia bola aj FA klientovi zaslaná e-mailom, avšak poštou až 15.10. Klient sa tvári, že splatnosť 21.10. sa ho netýka, nakoľko fyzickú faktúru obdržal až 17.10. Kto je v práve? Platí moja splatnosť aj keď fyzicky mu faktúra bola doručená neskôr? Zároveň som sa dočítala, že od 1.2.2013 je možno od klienta požadovať jednorázové odškodné vo výške 40 EUR, keď je v omeškaní. Za akých podmienok? Upomienku som zatiaľ žiadnu nezasielala, zmluvu nemám - ide o tvorbu webu na živnosť. Dakujem.
matig
29.10.13,21:33
Popísané v Nariadení vlády v Zbierke zákonov č. 21/2013.
Ked máš faktúru v odoslanej pošte a nevrátil sa Ti e-mail napr. kvoli nesprávnej adrese, platí splatnosť faktúry.
wildstorm
06.11.13,17:25
Ahoj dakujem. V uvedenej zbierke som nasla len toto: Výška paušálnej náhrady nákladov spojených s uplatnením pohľadávky podľa § 369c ods. 1 zákona je 40 eur jednorazovo bez ohľadu na dĺžku omeškania.
Nie som z toho mudrejsia. Musim najskor poslat upomienky alebo si to mozem narokovat ked je v omeskani - teda po splatnosti faktury? A ako sa to uplatnuje ta nahrada, tiez formou faktury? Dakujem.