Laura1
20.03.06,18:21
Ahojte všetci,
moja téma až tak nesúvisí s účtovníctvom, potrebujem informácie, ak z Vás niekto účtuje pre hotel, alebo niečo podobné. Robím podnikateľský zámer za účelom úveru. Priblížne aké náklady by som mala kalkulovať mesačne na spotrebu energie, plynu, vody pre hotel s kapacitou 180 lôžok, + bazén,sauna. Celková plocha cca 2.400 m2.
Ďakujem za pomoc.
ondrejvla
20.03.06,17:39
Ahojte všetci,
moja téma až tak nesúvisí s účtovníctvom, potrebujem informácie, ak z Vás niekto účtuje pre hotel, alebo niečo podobné. Robím podnikateľský zámer za účelom úveru. Priblížne aké náklady by som mala kalkulovať mesačne na spotrebu energie, plynu, vody pre hotel s kapacitou 180 lôžok, + bazén,sauna. Celková plocha cca 2.400 m2.
Ďakujem za pomoc.

Fúúúúú. no to máš za otázku! Beti, ja som účtovala hotel pred dvoma rokmi pre 60 osôb, mesačne sme platili na základe splát.kalendára :
elektrina 50 tis. Sk, plyn v zim.období 80 tis. Sk, v letnom 45 tis. Sk, voda 25 tis. Sk, a vždy sme doplácali všade. Bazén a sauna tam neboli a ceny energie išli hore.
Myslím, že ak budeš kalkulovať cca 500 tis. mesačne všetky energie pre počet lôžok, nebude to prehnané, taktiež tam bude veľká kuchyňa a jedáleň.
Laura1
20.03.06,17:45
To nie je všetko, ja musím vypočítať, koľko asi zarobia, aká bude obsadnosť hotela v zime, v lete, koľko zamestnancov majú prijať, chyžné, recepčné, kuchári, čašníci, - ich mzdy do nákladov. Mám to všetko vypracovať za 2 dni. To mám oddych medzi uzávierkou. Inač sa mi to páči, len škoda, že nemám na to viac času.
ondrejvla
20.03.06,17:55
To nie je všetko, ja musím vypočítať, koľko asi zarobia, aká bude obsadnosť hotela v zime, v lete, koľko zamestnancov majú prijať, chyžné, recepčné, kuchári, čašníci, - ich mzdy do nákladov. Mám to všetko vypracovať za 2 dni. To mám oddych medzi uzávierkou. Inač sa mi to páči, len škoda, že nemám na to viac času.

Obsadenosť sa vo veľkých hoteloch počíta cca 60%-tná na lôžkodeň, na stoličku cca 50%-tná. Recepčné pre takýto veľký hotel cez deň určite 2, v noci 1, chyžné podľa poschodí a počtu izieb, taktiež podľa kalkulovanej obsadenosti, kuchári na počet stoličiek v jedálni a počtu lôžok- treba kalkulovať s raňajkami, ktoré určite budú v cene ubytovania, čašníci na 60 stoličiek 1,5 človeka, vrátnika, pomocné kuchárky, prevádzkára na každú smenu...
No, máš čo počítať! Dúfam, že ti povedal jeho predstavu o počte zamestnancov, lebo inak sa natrápiš.
Laura1
20.03.06,18:03
Trápenie mi nevadí - je to zaujímavá robota - úplne iné ako účtovníctvo. Človek môže rozmýšľať, špekulovať, pridať svoj názor...