yvica
28.10.13,15:03
chcela by som sa opýtať teraz dorazili stravné lístky, môžeme ich vydať so spätnou platnosťou, čiže niektorým za august a niektorým vychádzajú až za september, alebo nie, ja by som to riešila až v oktobrovej výplate, kde im aj strhnem príslušnú časť.
Tweety
28.10.13,14:07
Zamestnanci majú nárok na zabezpečenie stravovania.(§152 ZP), Takže ak im neboli vydané vopred na mesiac dopredu, vydaj im ich teraz.
yvica
28.10.13,14:14
stravné lístky sa vydávajú popredu a nie vo výplate za predchádzajúci mesiac, ako viem, že nebudú mať PN alebo Dovolenku?
Tweety
28.10.13,14:16
Veď z dochádzky zistíš ľahko, či SL, ktoré dostali netreba krátiť, či mali nárok na celý mesiac, takto sa to robí všade. Po ukončení mesiaca z dochádzky zistíš, na koľko SL mali nárok, a ďalší nárok im na budúci mesiac skrátiš o dni PN, §....
yvica
28.10.13,14:22
a nie je jednoduchšie trebárs za september v septembrovej výplate a vydané s výplatným lístkom, kde bude aj strhnutá suma? upravuje to zákon kedy a za aké obdobie treba vydávať SL alebo kde by som sa to dočítala? musí byť aj dohoda o strhávaná zo mzdy? dík
Tweety
28.10.13,14:25
Uvediem príklad, SL na základe výdajky vydáš zamestnancom na začiatku 10., vo výplate za 10 im aj strhneš, samozrejme, že na základe súhlasu.
yvica
28.10.13,14:55
OK, ja to chápem, len by som chcela vedieť, či to upravuje zákon, či treba vydávať SL popredu, lebo voľakedy som vydávala ale pozadu, tak by som chcela vedieť ako by to bolo správne. dík
Tweety
28.10.13,15:08
Zákon to takto nešpecifikuje, ale ak im dáš SL napr. 2 mesiace pozadu, znamená, že si im v predch. mesiacoch nezabezpečila stravovanie podľa §152 ZP.