MB30T
28.10.13,15:16
Ako takúto faktúru zaučtovať a kde v daňovom priznaní by sa mala ukázať?
lianett
28.10.13,17:23
Treba mať na zreteli parag.16, ods.3 zákona o DPH, miestom dodania takýchto služieb (okrem iných v parag.16, ods.3 menovaných aj vzdelávacích) ak sú dodané zdaniteľnej osobe je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú. Teda išlo o školenie uskutočnené vČR, miesto dodania je potom v ČR. Takže Fa vystavená bez DPH (ak sú naozaj neplatcovia DPH) a na Slovensku podľa mœjho názoru daň neplatíte, aj keď ste platcovia, pretože miesto dodania je v ČR.
nika.sum
28.10.13,17:45
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb a vstupu na tieto podujatia, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú. Miestom dodania služieb v súvislosti so vstupom na kultúrne, umelecké, športové, vedecké, vzdelávacie, zábavné a iné podobné podujatia, ako sú výstavy a veľtrhy, a doplnkových služieb súvisiacich s týmto vstupom, ak sú tieto služby dodané zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.

Kedze aj dodavatel aj odberatel su zdanitelne osoby, je treba posudzovat podla § 15 odst.1, dodavatel mal byt v CR registrovany tak ako je u nas §7a, samozrejme fa bude vystavena bez DPH, ale vy by ste mali samozdanit a zaroven uplatnit odpocet.
lianett
28.10.13,18:32
Nerozumiem, ako sa dá potom chápať druhá časť tohto odseku, tam sa hovorí o mieste dodania služieb zdaniteľnej osobe a to je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.
Samozrejme samozdanením a zároveň odpočtom sa nič nepokazí,len zisťujem, že mi tento parag. nie je celkom jasný...
nika.sum
28.10.13,18:41
nie je jasny.niekde som tu citala, ze zalezi od toho ci sa to podujatie robi pre verejnost alebo je to obmedzene. Napr. vstup na vystavu verejnu je s DPH danej krajiny v ktorej sa vystava uskutocnuje. Ale predpokladam, ze konkres sa kona pre uzavrety skupinu ludi, ktora sa dopredu ohlasuje. Tak to chapem ja.
emma01
29.10.13,06:31
Od 1. 1. 2011 je v § 16 ods. 3 zmena. Ak je vzdelávacia akcia robená na objednávku, tak miesto dodania sa určuje podľa § 15 ods. 1. Takže nie všetky vzdelávacie akcie sa určujú podľa § 16 ods. 3.
MB30T
29.10.13,07:55
čiže samozdaním (urobím reverse charge) a v daňovom priznaní je to na riadku 7 a 8???? zo zákona som jeleň, no podľa aktualizované poučenia k vyplneniu daňového priznania, ak by to malo byť na iných riadkoch, muselo by byť dodanie v tuzemsku, no v našom prípade je to, si myslím, v ČR...
lianett
29.10.13,10:12
Ak sa berie do úvahy parag.15, ods.1, tak ako radí nika.sum, tak by to malo byť tak (r.7, resp.8). Pretože v tomto prípade by som to dala do r.9,resp.10 len vtedy, ak by to školenie poskytli Česi na Slovensku. Ale oni ho poskytli v ČR.
nika.sum
29.10.13,12:13
no podla mna urcite nie r.7 a 8 - ved ten sa tyka §11 - nadobudnutie tovaru. Skor by som povedala r. 11 a 12 (§69 odst.3), kedze sa miesto dodania ma posudzovat podla §15 odst.1
lianett
29.10.13,18:12
Vidím, že v tom mám celkom pekný zmätok, asi pœjdem na školenie DPH a dám si tam extra vysvetliť paragrafy týkajúcich sa služieb (15, 16). Ale som rada, že sa k tejto téme trocha rozbehla diskusia, aspoň v tom mám trocha jasnejšie. VĎAKA
nika.sum
29.10.13,19:51
urcite to skolenie odporucam, ja si objednam videoskolenie.