tomas 04
28.10.13,14:20
pekny den radu nakolko potrbujem doplnit k zmluve dodatok ktory by mal obsahovat :popis bytu alebo nebytového priestoru v dome a príslušenstva bytu, 5) vymedzenie polohy bytu alebo nebytového priestoru v dome označením čísla bytu, čísla vchodu aopisom nebytového priestoru, určenie rozsahu podlahovej plochy a vybavenia bytu a nebytového priestoru v dome, co som aj porozumel ale aj :vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy, vlasne podla Par 5 ods1 pism g zak 182 1993. viete mi poslat vzor.lebo tem posledny bod som az tak velmi nepochopil dakujem pekne
lulazz
28.10.13,13:26
Na to pokiaľ viem,nieje žiadny vzor,resp.ja som to do zmluvy o nadstavbe dala tak,že v jednom bode bolo uvedené,že nadobúdateľ bytu a nebytového priestoru v obytnom dome vyhlasuje,že pristupuje ku zmluve o výkone správy.
sito
28.10.13,14:31
g) vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy,

Pokiaľ si zakladáte SVB, tak toto by to mohlo byť, čo vyžaduje písmeno g)

(1) Písomnú zmluvu o spoločenstve pri prvom prevode vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru v dome uzatvára vlastník domu s každým novým vlastníkom bytu a nebytového priestoru v dome, ak so zriadením spoločenstva vyslovila súhlas nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Pri zmene formy správy domu je potrebný súhlas so zmluvou o spoločenstve najmenej dvojtretinovej väčšiny hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Takto uzavretá zmluva o spoločenstve je záväzná pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zmluvu o spoločenstve nemôže vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome vypovedať

Ak nie, len pre správcu domu ste sa rozhodli, tak toto

(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.12e) Zmluva o výkone správy obsahuje najmä

Jednoducho, dohodnuté pravidlá v dome, ak sú v súlade s uvedeným zákonom sú platné pre všetkých vlastníkov bytov, spoluvlastníkov domu. Alebo každý si bude, môže robiť podľa svojich pravidiel? To by bol potom ten zákon na ... , že?