Martina Sigotská
28.10.13,16:38
Dobrý deň, prosím Vás, potrebovala by som poradiť. V obci máme stavebný pozemok, ku ktorému chceme dokúpiť kus obecného pozemku, presne 123m2. Starosta obce povedal, že si máme dať urobiť na tú časť, ktorú chceme dokúpiť znalecký posudok, geometrický plán a taktiež vypracovať kúpno-predajné zmluvy. Chcem sa spýtať, či si môžeme nárokovať na preplatenie geometrického plánu. Čo by sme mali platiť my, ako kupujúci a čo obec ako predávajúca? Ďakujem veľmi pekne. Maťa
buchač
28.10.13,16:17
Martinka , poviem takto .

Vychádza mi z toho textu , že starosta je aj ústretový pri tom predaji , takže je to aj fajn ....či ?

Ak vám na tých pár metroch záleží , tak proste nerieš a vezmi to na seba .
Je pravdou , že tie poplatky navýšia samotnú cenu za pozemok .
Ale je pravdou aj to , že obce šetria na každom kroku .

Znalecký posudok a geometrický plán zaplatíš a zmluvy si môžte aj sami vyhotoviť.

Spomínaš nárokovanie na preplatenie , no mám za to , že tam nárok nie je .
Pri tej kúpe - predaji je to na dohode medzi oboma zúčastnenými stranami .
Ferdosondo
29.10.13,04:25
Je to na Tebe. Ty chceš kupovať, tak aj platíš za zmluvu a geometrák. V podstate by si nepotrebovala znalecký posudok, ak by ste sa vedeli dohodnúť na cene. Zrejme však starosta chce mať v rukách doklad, ak by sa našiel nejaký mudrlant, ktorý by tvrdil, že si kupovala za nízku cenu.
Xanti
29.10.13,06:03
Ja som kupovala pozemok od mesta, síce mesto dalo vypracovať znalecký posudok, i geometrický plán i zmluvu, ale zaplatila som to všetko ja. Takže asi Ti to obec nepreplatí, pôjde to na tvoje triko.