Ľudmilamo
28.10.13,18:10
Chcem sa opýťať? Obec nám vyrubala poplatok za komunálny odpad a drobné stavebné odpady v katastri ,kde vlastníme chatu.Chata je vzdialena od dediny 2,5 km
nemáme žiadne smetné nádoby ani vrecia,vraj máme odpad nosiť do dediny
k obecnému úradu,ak nevlastním auto a chodím autobusom,tak si neviem predstaviť ako mám dopravovať odpad,v obci nebývam ani nemám trvalé bydlisko .Písala som odvolanie v máji 2013, doposiaľ žiadna odpoveď,ale teraz v 10 mesiaci došla výzva na zaplatenie ,ako mám postupovať Za 35 rokov ,čo vlastníme chatu,sme doposiaľ neplatili za odpad, pretože sme si svoj odpad kompostovali,a zbytokv malej igelitovej taške sme odvažali do mesta.Obci nevznikajú žiadné náklady,pretože oni nám odpad neodvážajú a ani nemajú v úmysle nám odvážať vraj mi máme dovážať do dediny nemáme tam ani trvaly ani prechodný pobyt,je to záhradna chatka odpad platíme v mieste bydliska ,ktoré je 6 km od obci. Ďakujem
Mila123
28.10.13,17:14
akým spôsobom likvidujete odpad?
Kvaka
28.10.13,17:31
Dohodnite si v obci množstevný zber odpadu. Dajú vám za poplatok vrecia, ktoré by ste mali niekde vyložiť, ak ich naplníte. My to tak máme, ale temer všetko dávame na kompost a ostatné (papier, sáčky, obaly) v igelitke vyhodím do kontajnera v mieste trvalého pobytu, kde si za odvoz odpadu celoročne platím. Ak je odpadu viac a týka sa iba chalupy, naplním vrece, nalepím nálepku a dám pred dom v deň zberu.Ak tam nebývaš, netvoríš odpad, nenaplníš vrecia, nebudú mať čo odviezť. Raz za čas sa ti tie vrecia zídu, budeš mať predplatené.
avalik
28.10.13,18:01
§ 77

(1) Poplatok sa platí za komunálne odpady okrem elektroodpadov26a) a biologicky rozložiteľného kuchynského a reštauračného odpadu26b) a drobné stavebné odpady, ktoré vznikajú na území obce.

(2) Ak ďalej nie je ustanovené inak, poplatok platí poplatník, ktorým je

a) fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt27) alebo prechodný pobyt28) alebo ktorá je na území obce oprávnená užívať alebo užíva byt, nebytový priestor, pozemnú stavbu29) alebo jej časť, alebo objekt, ktorý nie je stavbou, alebo záhradu,30) vinicu,31) ovocný sad,32) trvalý trávny porast33) na iný účel ako na podnikanie, pozemok v zastavanom území obce okrem lesného pozemku34) a pozemku, ktorý je evidovaný v katastri nehnuteľností ako vodná plocha35) (ďalej len „nehnuteľnosť“),

ref: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-582
misoft
28.10.13,20:44
Môže však sa použiť i §82 ods.2, 3.
Terezia13
29.10.13,06:56
podľa zákona fyzická osoba nesmie byť zdaňovaná pri komunálnom odpade 2x,
je potrebné na obecný úrad doručiť potvrdenie o zaplatení poplatku za odvoz KO
z miesta bydliska