vladis333
28.10.13,18:22
Kupil som nove (ojazdene) auto, ktore ma takmer novu stk a emisnu len na kartickach je spz predosleho majitela. Hrozi mi nejaka pokuta ked ma zastavia policajti? Pretoze okrem toho ze nemam na teketo veci cas mi to pride aj zbytocne vyhodene peniaze len za zmenu par pismen a cisiel pytaju cez 20e. Dakujem za odpoved
buchač
28.10.13,17:28
STK a EK platí aj naďalej až do konca termínu , uvedenom na kartičkách .

ŠPZ nie je až taká dôležitá .
Dôležitejšie sú údaje o vozidle ...to VIN číslo ...

Ale platí aj :

...že stačí teda zájsť na najbližšiu stanicu technickej (STK) a emisnej (EK) kontroly a nechať si tam spraviť takzvanú administratívnu emisnú a technickú kontrolu. Pracovníci kontrol si overia údaje auta a ak je všetko v poriadku, vydajú v priebehu 15-20 minút nové osvedčenia o emisnej a technickej kontrole so správnym evidenčným číslom na kartičke aj na nálepke na prednom skle vozidla. Tento úkon stojí približne 16 €.
vladis333
28.10.13,17:36
To ze je nadalej platna viem ale podla vsetkeho by som mal dat zmenit len tie karticky, teda uplne zbytocna (a draha) administrativa. Kazdopadne to risknem a pockam kym ma zastavia a budem to mat na 100%. Este raz dakujem za odpoved.
pietrofilipi
04.11.15,08:12
Nie je to nutne menit, vid: http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=139289#top

Administratívna technická kontrola vozidla - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

"Pri zmene evidenčného čísla nie je prevádzkovateľovi vozidla uložená povinnosť podrobiť vozidlo technickej kontrole administratívnej a emisnej kontrole administratívnej. V osvedčení o technickej kontrole ako aj v osvedčení o emisnej kontrole je okrem značky vozidla, obchodného názvu vozidla, typu vozidla uvedené aj identifikačné číslo vozidla VIN, kde ku zmene nedochádza, a na základe ktorého sa dá vozidlo jednoznačne identifikovať.

Osvedčenie o technickej kontrole a osvedčenie o emisnej kontrole sa vydáva k vozidlu (teda ku konkrétnemu identifikačnému číslu vozidla VIN). Zákon č. 725/2004 Z. z. neobsahuje ustanovenie, kedy je osvedčenie o technickej kontrole a osvedčenie o emisnej kontrole neplatné, teda neobsahuje ani ustanovenie, že pokiaľ údaje na doklade sa nezhodujú (nesúhlasia) so skutočnosťou, by mal byť tento doklad neplatný."