Nazaria
29.10.13,07:48
Ak prevádzkovateľ pošle žiadosť o registráciu systému, zaplatí registračný poplatok a Úrad zistí, že systém nie je potrebné registrovať – bude prevádzkovateľovi registračný poplatok vrátený?

stanovisko uradu:
. V prípade, že úrad zistí, že daný informačný systém sa neregistruje, upovedomí o tom prevádzkovateľa a zaplatený registračný poplatok mu vráti.
kati4
04.01.14,08:30
áno, registračný poplatok mu bude vrátený ... máme skúsenosť
Ing. Ľubomír Janoška
04.01.14,13:36
áno, registračný poplatok mu bude vrátený ... máme skúsenosť

a aký IS Vám nechceli zaregistrovať?
ďakujem
kati4
06.01.14,15:56
Vrátenie sa týkalo jedného nášho klienta (riešime mu bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci), ktorý sa rozhodol že poverí plnením všetkých povinností súvisiacich s OOU personalistku, tá to však mala zle naštudované a "registrovala" systémy, ktoré nepodliehajú registrácii - kamerový sytém a mzdy a personalistiku ...
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.14,16:35
tiež máte tvorivých klientov... :)
Zita5
06.01.14,17:17
Poplatok Vám vrátia a nič sa nedeje ....k poplatku príde rozhodnutie a taktiež aj k zaslanej registrácii Vám príde rozhodnutie .Je vždy lepšie radšej registrovať a zaslať poplatok - máte potom aspoň v rukách rozhodnutie úradu , že registrácia potrebná nie je .....dokonca radšej zaslať ako nie hovorila lektorka aj na jednom zo školení , ktoré prebiehali .
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.14,18:04
Poplatok Vám vrátia a nič sa nedeje ....k poplatku príde rozhodnutie a taktiež aj k zaslanej registrácii Vám príde rozhodnutie .Je vždy lepšie radšej registrovať a zaslať poplatok - máte potom aspoň v rukách rozhodnutie úradu , že registrácia potrebná nie je .....dokonca radšej zaslať ako nie hovorila lektorka aj na jednom zo školení , ktoré prebiehali .

Lektor by mal mať naštudovaný nielen zákon 122, ale aj všetky výklady a stanoviská úradu.
Kodosko
07.01.14,10:34
Zdravim,

Mňa by len zaujímalo tu hore som čítal že kamerový systém netreba registrovať.Ale keď som dokonca volal s lektorom povedal že kamerový systém je nutné do osobitnej registrácie dať tak ako to je teda?
A ešte by ma zaujímalo o evidencií ako je papierová dochádzka + fingera(číselný pin nie biometria) je nutné registrovať alebo len evidovať?

Ďakujem
Ing. Ľubomír Janoška
07.01.14,11:02
Zdravim,

Mňa by len zaujímalo tu hore som čítal že kamerový systém netreba registrovať.Ale keď som dokonca volal s lektorom povedal že kamerový systém je nutné do osobitnej registrácie dať tak ako to je teda?
A ešte by ma zaujímalo o evidencií ako je papierová dochádzka + fingera(číselný pin nie biometria) je nutné registrovať alebo len evidovať?

Ďakujem

Ako treba rozumieť kombinácii finger + nie biometria? Finger nie je odtlačok prsta?
Kodosko
07.01.14,11:20
Fingera je nazov zariadenia pouziva sa ako biometria alebo pin alebo karty mi ho mame na číselný pin
Ing. Ľubomír Janoška
07.01.14,12:12
OK,
1/ evidenciu dochádzky by som začlenil do IS Personalistika a mzdy. Keďže nepoužíva biometriu, netreba riešiť osobitnú registráciu. Registráciu tiež netreba, lebo ide o spracovanie osobných údajov na základe osobitných zákonov (zákonník práce, zákon o sociálnom poistení, zákon o zdravotnom poistení, z. o dani z príjmu, dôchodkové sporenie a tak ďalej.
2/ čo sa týka kamerového systému, existuje výkladové stanovisko Úradu
http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=1161&buxus=385b432bbebab21dec5ab26419e27c52
podľa ktorého je kamerový systém vyňatý z povinnosti registrácie, cit.

Výnimky z registrácie:
...
osobné údaje sa spracúvajú na základe osobitného zákona, alebo viacerých osobitných zákonoch, ktoré určujú účel, spôsob a zoznam alebo rozsah spracúvaných osobných údajov (napr. personálny a mzdový informačný systém, kamerový informačný systém, informačný systém o žiakoch, ktorý vedie škola, informačný systém o pacientoch, ktorý vedie zdravotnícke zariadenie, atď.)