dadika
20.03.06,19:31
Prebrala som účtovníctvo a zistila som pri inventarizácii, že na účte 331-zamestnanci sa mi prenášajú nevyplatené mzdy z r.1997. Moja predchodkyňa mi však nevedela o tom nič bližšie povedať, len že sa o ne nik nezaujímal. Rozhodla som sa preto, že ich odtiaľ "zlikvidujem" nech mi tam nestrašia. Poraďte ako? Mám ich dať do výnosov na 688 ?
ondrejvla
20.03.06,18:37
Prebrala som účtovníctvo a zistila som pri inventarizácii, že na účte 331-zamestnanci sa mi prenášajú nevyplatené mzdy z r.1997. Moja predchodkyňa mi však nevedela o tom nič bližšie povedať, len že sa o ne nik nezaujímal. Rozhodla som sa preto, že ich odtiaľ "zlikvidujem" nech mi tam nestrašia. Poraďte ako? Mám ich dať do výnosov na 688 ?

No oni možno aj boli vyplatené, len nebol správny vypísaný VPD, alebo nebol vypísaný vôbec.
Ja by som odporúčala preúčtovať to cez ID so zdôvodnením na účet 688, teda MD 331/ D 688
dadika
20.03.06,18:41
nie neboli vyplatené 100 % ....vraj tam boli nejaké handrkovačky-zadržali mzdu, ale neviem prečo. Ona isto vedela, ale mi to asi nechcela povedať, len mi povedala, toho si nevšímajte, to môžete zlikvidovať, oni to aj tak nebudú chcieť vyplatiť....mne je to už ťažko zisťovať teraz, ale chcem sa toho zbaviť.