eva0704
29.10.13,11:25
Firma vznikla v júni, kedy bol založený i bankový účet, ale začala s podnikaním až v septembri. Za mesiac jún,júl,august mám bankové výpisy na kt. sú bankové poplatky a tie by som mala zaúčtovať, bez ohľadu na to, že firma vznikla až v septembri, aby mi sedelli BV . Tieto poplatky by som mala asi dať do nákladov, kt. neovplyvňujú základ dane, teda do nedaňových. Uvažujem správne?
Tweety
29.10.13,10:28
No, ak tie poplatky nesúvisia s podnikaním, tak áno, ale ak súvisia, tak sú daňovo uznané.
eva0704
29.10.13,10:32
Myslím, že to súvisí s podnikaním, keď je to firemný účet a keď už existuje od júna, tak banka si poplatky nezabudne vyúčtovať.Aj keď firma začala fungovať až od septembra môžem to teda dať do daňových?
Tweety
29.10.13,10:34
Napísala som, že ak súvisia s podnikaním, tak áno. Neviem aké sú poplatky na výpise, to musíš posúdiť interne.
eva0704
29.10.13,10:43
Ďakujem za odpoveď.
tictac7
29.10.13,11:00
ujasni si kedy firma vznikla....V prvej vete píšeš, že v júni, v druhej, že v septembri... Inak, ak by nebola zapísaná v or, tak asi ťažko by účet mohla mať v banke založený...
tictac7
29.10.13,11:01
Je úplne irelevantné kedy firma začala dosahovať príjmy, aj poplatky za vedenie účtu od založenia účtu sú daňové výdavky....
Tweety
29.10.13,11:01
Asi to bolo tak, že do sept. nevykazovala nijakú činnosť, aspoň tak som to pochopil ja.
tictac7
29.10.13,11:04
veď potom mi to doplo.... To je tak, keď sa niekto chce opýtať a ešte sa máš domýšľať, čo sa vlastne chce opýtať a súvislosti....
eva0704
29.10.13,11:23
Ďakujem za odpoveď. Ešte by som sa chcela spýtať. Majiteľ rozdelil firmu, kde figurovali 2 prevádzky (reštaurácie) na 2 samostatné firmy. Ako som písala, tá jedna začala fugovať samostatne až v 9.mes., ale na BV už v 8 mes.som mala prijatú platbu cez POS a províziu. Ona totiž stále fungovala do 9 mes ešte na tú starú firmu, samostatne začala až v tom 9 mes. Aj mne nie je jasné prečo dovolili platiť, cez tento terminál, ale už s tým nič nenarobím.Túto tržbu by som mala dať určite do nedaňových príjmov, keďže firma ešte nevykazovala žiadnu činnosť. Mám pravdu? Či? Omlúvam sa, keď píšem jak hotentót, ale zle sa to opisuje. Ďakujem
tictac7
29.10.13,11:28
otázka sa nedáva ako komentár ... a tobôž nie takáto a fakt zle položená... Zadaj novú otázku a presne popíš. s.r.o. A sa rozdelila dňa xxx na s.r.o. A a s.r.o. B.... ktorá firma má ten nešťastný účet, ktorá má ten nešťastný terminál..., kedy nabehla úhrada, kedy bola stiahnutá provízia... lebo z toho, čo si napísala - fakt sa neviem vymotať.