kacala
29.10.13,14:06
Dobrý deň, som v práci už za týždeň,tretí mesiac. Na pohovore som mal v žiadosti, že chcem 1300 EUR. Tam mi ale povedali, že si ma najprv vyskúšajú a potom mi to dajú. Dali mi 1000. Končí mi teraz skúšobná doba a ja neviem ako a čo bude. Mám ísť za šéfom a opýtať sa na to? Alebo ako mám postupovať? Čo ak budú mi robiť problémy? Firma je skvelá a aj do budúcnosti, ale to slúbené ,slovne len , by som chcel aby dodržali. Ešte som takú situáciu nezažil a neviem ako a čo povedať aby to aj nebolo drzé. Alebo to budem mať už automaticky v ďalšej výplate? radšej by som dostal novú zmluvu.

Ďakujem
Tweety
29.10.13,13:17
Vyčkaj, aby si nič nepredbehol. Ak sú s Tebou spokojní, určite k zvýšeniu mzdy príde, na to netreba novú PZ.
tictac7
29.10.13,13:20
určite nič nebudeš mať automaticky. Budeš musieť najprv papier na podpis dostať, kde budeš mať dodatok k pôvodnej PZ - zmena v článku odmena.... Choď za šéfom a spýtaj sa ho, že nakoľko sa Ti končí SD chcel by si vedieť, ako je s Tvojou prácou spokojný a povedz mu aj Ty Tvoje pocity z práce. No a potom nadhoď, teda keď vyjadrí spokojnosť s Tvojou prácou, že či by ste sa mohli dostať aj k tomu, čo bolo sľúbené na pohovore a teda - zvýšenie platu po skončení SD. Netreba sa hanbiť, ak ste tak boli dohodnutí a on je s Tebou spokojný a je férový tak Ti to dá. Inak, moja skúsenosť z minulosti - keď som sa na pohovore dohodla na niečom obdobnom, trvala som na tom, aby to bolo rovno v PP aj zakotvené. Raz sa mi to veľmi zišlo, podmienky svojho PP, vrátane PZ som si dohadovala ešte v decembri a nástup som mala až v polke februára. Medzitým pristúpil do firmy nový spoločník a tiež aj môj šéf (bol aj v PP) a ten ma skoro zožral, keď som robila výplaty za máj, že čo si to dovoľujem - akú výplatu si spraviť - tak som mu otrčila moju platnú PZ a bol vybavený....
katarinapol
30.10.13,15:24
Pane Bože len hlavne nič nepredbiehaj. Počkaj si na čas kedy si ta zavolaju, ze Kačala:) pod ideme podpisat zmluvu a potom sa spytaj čo ti nie je jasne. Možno tam uz automaticky podpises predlzenie zmluvy aj so sumou čo ste sa bavili /1300/ alebo keď tam o tom nebude ani zmienka, tak to jednoducho pripomen, ze si nastupoval za istych požiadaviek, ktore ti boli při nastupe prisľúbene.

bodka
avalik
30.10.13,15:43
ake predlzenie zmluvy? ide o skusobnu dobu ... pri jej skonceni sa nepodpisuje predlzenie zmluvy