flector
29.10.13,13:08
Pokiaľ si na stenu svojej nehnuteľnosti zavesím LED panel (obrazovku) v rozmere zhruba niekoľko metrov štvorcových, kde budem ako s.r.o. prenajímať/zobrazovať reklamu bude sa jednať o billboard podľa zákona?

Budem na to potrebovať nejaké povolenia?

Pozeral som tu na porade staré témy ohľadom billboardov, ale tu sa riešili tie klasické billboardy. Tj., že je na ne potrebné stavebné povolenie, lebo je to drobná stavba, atď. Ale toto je predsa niečo iné.

Ja by som nikde nič nestaval, len by som zavesil veľkú obrazovku na svoju stenu. :)

Na stenu svojej vlastnej nehnuteľnosti na svojom vlastnom pozemku si snáď môžem zavesiť obrazovku akú chcem.

Či nemôžem? Ako to je?

Treba na to (vôbec nejaké) povolenia v takomto prípade?

Vďaka za odpovede.
Filip Glasa
31.10.13,06:19
Potrebuješ stavebné povolenie. Keď si staval buduvu, tak si v projekte nemal na fasáde takéto zariadenie, takže nie je o čom. Na stavebný úrad a tam ti povedia podrobnosti.
tooom
03.11.13,07:59
v práci som riešil osadenie plachtovej reklamy na stenu bytového domu 10x30m. Potrebovali sme len súhlas od mestskej časti na osadenie reklamy, mesto nám dalo podmienku, že reklama nemôže byť osvetlená. (doložil som: žiadosť, nákres, Lv s katastre, súhlas vlastníkov na osadenie reklamy)
Kolega v inej metskej časti BA taktiež osádzal reklamu a ten podstúpil oveľa prísnejšiu tortúru a trvalo mu to 3 mesiace. Musel doložiť všetky doklady originál: LV, zápisnicu, nákres + nákres kotvenia, vizualizáciu reklamy, absolvoval dve zasadnutia komisií na meste ktoré to museli odsúhlasiť (ak sa nemýli dopravná a ŽP).