miamia31
29.10.13,13:15
Dobry den, od januara tohto roku som SZCO, v aprili som skoncila prac. pomer po rodic. dovolenke a tak som sa prihlasila dobrovolne do soc. poist. (lebo pocas RD som, ako som sa dozvedela, nebola poistena), keby nieco...keby som nahodou otehotnela, atd. Momentalne nas vsak toto dobrovolne poistenie financne zatazuje a tak rozmyslam, ze by som ho prerusila. Od coho, okrem naroku na matresku sa tak "odrezem"?Resp. nebudem teraz splnat podmienku 270 dni poistenia v posl. 2 rokoch, takze ake konkretne naroky este stratim? Nikde mi nedavaju uspokojivu jasnu odpoved. DAKUJEM.
Xanti
29.10.13,12:26
Ak zrušíš DNP , tak od ničoho sa neodrežeš, ak by si otehotnela tak sa môžeš opätovne prihlásiť na DNP a doplatiť do tých 270 dní aby bol nárok na MD. v podstate máš zaplatených dákych 6-7 mesiacov
miamia31
29.10.13,12:48
Pri materskej hej, ale pri niecom sa asi odrezem...uraz ci nejaka mozno vazna praceneschopnost?ci nie?
Xanti
29.10.13,12:52
Tak pri PN áno, ak tak vydrž platiť ešte 2 mesiace aby si mala 270 dní a po 270 dnoch to zruš. A budeš mať poistku pre prípad PN