lucia slukova
29.10.13,13:21
moja exekucia bola riesena strhavanim zo mzdy.kedze som mala peniaze naviac uhradila som zvysok exekucie cez internet banking po dohovore s exekutorom ktory mi povedal zvysnu sumu.zo mzdy mi ale odisla este jedna splatka pretoze exekutor upovedomil neskoro mojho zamestnavatela.poslala som exekutorovi doporuceny list o vratenie preplatku 17.10 a moju pohladavku som splatila 4.9 2013.neviem sa domoct penazi pretoze cez mt je arogantny. ako mam postupovat dalej?doporuceny list som mu poslala 17.10.a povedal ze peniaze mi posle obratom na ucet ale nic
draik
29.10.13,12:46
Vyzvať doporučeným listom.
lucia slukova
29.10.13,12:59
uz som urobila a co dalej?cakat?cakam uz 2mesiace a nic keby som ja meskala 2mesiace so splatkou tak mam penale a exekutor moze beztrestne?
Stefan2005
29.10.13,13:23
... keď si aj s exekútorom komunikovala tak, ako tuná s draikom (obratom udelené neužitočné) ktorý ti odpovedal, nedivím sa, že cez MT je arogantný...
ivka70
29.10.13,13:24
asi tak ....
draik
29.10.13,14:13
Počkal by som do 1.11, keď vstúpi do účinnosti novela exekučného poriadku a doporučeným listom upozornil exe na meškanie s vrátením preplatku a zároveň ho vyzval na bezodplatné vyúčtovanie exekučného konania (§47 ods. 7 EP) resp. konečného vyúčtovania exekúcie (§60 ods. 2), ktoré bude exe povinný vystaviť pred vrátením poverenia súdu z dôvodu vymoženia exekučnej pohľadávky. Závisí však od toto, v akom stave je exekúcia. P.S. Hodnotenie + alebo - ma nerozhádže...
lulazz
29.10.13,14:15
No nevymôžeš :) Musíš jedine čakať,ja viem,že to nieje príjemné,keď ti preplatok pošle po dvoch-troch mesiacoch,resp.nie hneď obratom,ale vieš ako,sám osobne exekútor nerozúčtováva platby a nerobí účtovníctvo,na to má účtovníčku/účtovníka a veľa krát externých,takže nejaký čas trvá,kým sa spracujú platby...
Pokiaľ sa nedočkáš preplatku do mesiaca,odkedy si poslala doporučený list,tak si tam ešte zavolaj,resp.pošli ho opakovane,normálne ako žiadosť o vrátenie preplatku....nič viac sa poradiť nedá,keďže v zákone nieje stanovená lehota na vrátenie preplatku ;)